Jak zarządzać państwem?

Na po pytanie przyszli studenci znajdą odpowiedź już wkrótce, bowiem od początku roku akademickiego 2013/2014 będą oni mogli wybrać zupełnie nowy i unikalny kierunek studiów – zarządzanie państwem, ze specjalnościami administracja publiczna oraz zarządzanie funduszami i projektami Unii Europejskiej.

14 czerwca 2013 roku w Gabinecie Rektora UAM prof. Bronisława Marciniaka podpisano umowy z czterema instytucjami: Wielkopolskim Urzędem Wojewódzkim, Urzędem Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego, Starostwem Powiatowym w Poznaniu i Miastem Poznań. Studia te bowiem mają się wyróżniać na tle innych kierunków innowacyjnym systemem praktyk, a mianowicie od drugiego i trzeciego roku studiów student trzy dni w tygodniu (poniedziałek – środa) będzie spędzał na zajęciach w murach uniwersytetu, a pozostałe dwa dni (czwartek-piątek) będzie odbywał zajęcia praktyczne w różnych instytucjach administracji publicznej szczebla państwowego i samorządowego.

– Po ostatniej zmianie Ustawy – Prawo o szkolnictwie wyższym powstała możliwość tworzenia kierunków w oparciu o własną koncepcję – my z tej możliwości skorzystaliśmy. Zarządzanie państwem to połączenie kilku treści kształcenia z pozostałych kierunków, które można studiować na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa, co ma dać nową jakość. Celem nowego kierunku jest „wypuszczenie” na rynek pracy absolwenta, który będzie lepiej przygotowany do udziału w konkursach na stanowiska kierownicze – powiedział prof. Tadeusz Wallas, dziekan Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa. Docelowo planowane jest nawiązanie współpracy z instytucjami na terenie całego województwa wielkopolskiego.

2013-06-14 13.36.252013-06-14 13.54.172013-06-14 13.56.352013-06-14 13.43.10

Daria Drejza

Dodaj komentarz