Dominacja polskich skoczków

Źródło: telewizjarepublika.pl

Źródło: telewizjarepublika.pl; Absolutny nokaut rywali przez Biało-Czerwonych!

W konkursie drużynowym w Willingen polska formacja w składzie Stoch, Kot, Kubacki, Żyła zwyciężyła! To drugie takie wydarzenie w historii polskich skoków narciarskich. Polacy zdeklasowali zarówno Niemców, jak i Austriaków z przewagą 12,3 punktu. Gospodarze zajęli trzecie miejsce, a reprezentanci Austrii – drugie.

Polacy zajęli kolejno miejsca 3. Stoch, 6. Żyła, 8. Kot, 11. Kubacki. Po pierwszej serii orły zajmowały 2. pozycję. Reprezentanci Polski pokazali się z bardzo dobrej strony. Polskie orlęta same wypracowały sobie tak dobrą pozycję, co pozwoliło na walkę o złoto w drugiej serii. Prowadzili gospodarze z przewagą zaledwie 2,3 punktu. W drugiej odsłonie prowadzenie biało-czerwoni zyskali dzięki 138 metrom Piotra Żyły. Już wtedy można było spodziewać się najlepszego. I właśnie tak się stało. Skok Dawida Kubackiego na odległość tylko o pół metra mniejszą niż Piotra Żyły dał Polakom przewagę nad drugą Austrią 15,3 punktu. W kolejnych skokach Niemcom nie udało się wyprzedzić Austriaków i ostatecznie nie poradzili sobie także z podopiecznymi Stefana Horngachera. Przedostatni z Biało-Czerwonych oddał przyzwoity skok, a Kamil Stoch tylko przypieczętował zwycięstwo.

Wszyscy Polacy z niecierpliwością czekają na jutrzejszy konkurs indywidualny. Czy Kamilowi Stochowi uda się wyrównać rekord Adama Małysza i zakończyć piąty konkurs z rzędu ze złotym medalem?

Antoni MALCZEWSKI

Dodaj komentarz