My French Film Festiwal

Źródło: https://sites.google.com/site/myfffpresse

Źródło: https://sites.google.com/site/myfffpresse

Pasjonuje cię młode kino? To wydarzenie jest dla ciebie! Jedyny w swoim rodzaju interaktywny festiwal filmów, promujący twórczość francuskich reżyserów młodego pokolenia, powraca w siódmej edycji.

 Już 13 stycznia ruszył My French Film Festiwal. W przeglądzie bierze udział dziesięć filmów krótkometrażowych i dziesięć filmów fabularnych zrealizowanych przez młodych twórców. Oprócz tego zostało udostępnionych dziewięć filmów pozakonkursowych i dwa filmy stanowiące dziedzictwo. Wszystko w dziesięciu różnych językach. Produkcje zostały podzielone na sześć różnych kategorii: Dorastać w XXI wieku – tutaj hasłami przewodnimi będą poszukiwania seksualne oraz transgresja; Rodziny w trakcie (re)konstrukcjirodzina jako tło dla francuskiej kinematografii, wydarzenia, które jednoczą lub dzielą najbliższych; Sentymentalizm po francusku poruszy ważną kwestie, jaką jest przyjaźń i dzielenie się w grupy, odchodzenie z nich  i dołączanie do nich; Do szaleństwa to selekcja filmów o udręczonych młodych bohaterach, którzy ogarnięci obsesjami poszukują punktu wyjścia; French woman oraz Nocne seansy po raz pierwszy w historii festiwalu ukażą filmy pełne seksu i krwi – ta selekcja dostępna jest wyłącznie na platformie festiwalowej.

Filmy można oglądać w trzech miejscach. Po pierwsze online – we wszystkich krajach na oficjalnej stronie festiwalu oraz na 40 platformach partnerskich. Wszystkie filmy będą dostępne za darmo. Po drugie w kinach – podczas trwania festiwalu będą organizowane w niektórych kinach seanse z udziałem filmów festiwalowych. Po trzecie w samolotach – wiele linii lotniczych będzie wyświetlało produkcje cały rok, mimo że Festiwal online trwa tylko do 13 lutego.

Poniżej link do oficjalnej strony festiwalu, gdzie dostępne są wszystkie filmy:

http://www.myfrenchfilmfestival.com/pl/

 

                                                                                                          Marta KUCZMAŃSKA

Dodaj komentarz