Zimowy przegląd rynku

źródło: wisla.plock.pl; Mateusz Piątkowski w Wiśle Płock

Źródło: wisla.plock.pl; Mateusz Piątkowski w Wiśle Płock

Piłka nożna elektryzuje fanów nie tylko podczas sezonu, lecz również poza nim. Jak co pół roku, gdy ligi zapadają w sen zimowy lub relaksują się w cieple wakacji, kluby piłkarskie nie odpoczywają i zaczynają analizować rynek transferowy. Przyjrzyjmy się najciekawszym aktualnie transferom w polskiej ekstraklasie.

Po zawrotnej rundzie jesiennej Legii Warszawa i jej zaskakująco dobrym występie w Lidze Mistrzów opuściło ją kilku kluczowych zawodników. Jeden z napastników – Nemanja Nikolić, zeszłosezonowy król strzelców, odszedł do Chicago Fire. Jest to na pewno ogromne osłabienie aktualnego mistrza Polski.

Ponadto do Piasta Gliwice przeszedł dobrze grający wcześniej w Lechii Stojan Vranjes. Powrót zaliczył natomiast Artur Jędrzejczyk. Do ekstraklasy wrócił również trochę zapomniany były snajper Jagiellonii, Mateusz Piątkowski. Kilka lat temu, będąc liderem w klasyfikacji strzelców, wyjechał na Cypr do APOEL-u. Tym razem wybrał jednak płocką Wisłę.

Dużo dzieje się także w poznańskim Lechu. Barwy zmieniło ostatnio kilku znaczących piłkarzy tego klubu. Począwszy od środkowego obrońcy, Fina Paulusa Arajuuriego, którego odejście może być poważnym osłabieniem poznańskiej defensywy, kończąc na ponownym wypożyczeniu Dariusza Formelli do Arki Gdynia. Piotr Gumny trafił do Podbeskidzia, a Kamil Jóźwiak zmienił otoczenie na katowicką „GieKSę”. Klub zasilili natomiast: 24-letni Ukrainiec – Wołodymyr Kostewycz – oraz 26-letni Rumun – Mihai Radut.

Zmiany czekają także Piasta Gliwice. Szukający ratunku wicemistrz Polski zakontraktował już dwóch ciekawych zawodników: wcześniej wymienionego środkowego pomocnika, Stojana Vranjesa i czeskiego napastnika, Michala Papadopulosa. Obaj gracze mają za zadanie pomóc Gliwiczanom zdobywać więcej bramek i wejść do górnej ósemki zestawienia.

Jak na zimowe okienko transferowe, dzieje się naprawdę sporo. Nadal możemy też mieć nadzieję na jakąś nadchodzącą bombę transferową, gdyż każdy wartościowy transfer uatrakcyjnia naszą najlepszą polską ligę piłki nożnej.

Jakub GOŁY

Dodaj komentarz