Podążaj za ogniem

Źródło: facebook.com/SQpoznan/photos

Gdy w oddali usłyszysz cyrk, możesz być pewien, że do miasta przyjadą same osobliwości. Niebo przysłoni gruba kurtyna nocy i cyrkowych namiotów. Ziemia tąpnie rytmicznie, a mrok przegoni blask przedstawienia. Na zimnych cegłach Starej Rzeźni feerią barw już po raz kolejny zalśnią zorza polarne wizualizacji.

W ramach dobrze już wszystkim znanego cyklu Circus Inferno w Poznaniu, będziemy mieli okazję wziąć udział w wyjątkowym show na miarę Minus Night czy Berghain Residents Night. Dzikie tłumy, zahipnotyzowane dźwiękiem przybędą pod didżejkę, aby wspólnie trwać w niekończącej się zabawie. W sprzedaży zostały już ostatnie bilety, dlatego warto się pospieszyć, bowiem tym razem u wrót piekielnego cyrku pojawi się nikt inny, tylko sam MANO LE TOUGH. O artyście pochodzącym z Irlandii, mówi się wiele, przede wszystkim jednak, przedstawiany jest jako przyszłość muzyki house. Do dziś nie wiadomo, co bardziej wyostrzyło jego wrażliwość na dźwięki – irlandzkie wiatry buszujące po zielonych pagórkach, czy miejski zgiełk Berlina cierpiącego na bezsenność.

Mano, czyli Niall Mannion, mieszka obecnie w Szwajcarii, choć tworzy w Berlinie. Na radarze pojawił się w roku 2009. Szybko wzbudził zainteresowanie dzięki mieszance, której dokonuje, poprzez łączenie nowoczesnego disco, klimatycznego house’u i elektroniki. Na co dzień rezydent Passion Beat, a także artysta związany takimi wytwórniami jak Dirt Crew, Mirau, Iternasjonal. W 2012 roku razem z Baikalem założył wytwórnię Meave. Mano udało się w swojej muzycznej podróży, wykroczyć poza taneczność i clubbing, a wszystko to za sprawą wyróżniających się słodko-gorzkich brzmień. Żeby zrozumieć, co warto robić podczas sobotniej nocy, należy wysłuchać dzisiejszego wieczoru „Being Yourself”, „Warhorn czy „Started running”.

Do sobotniego rytuału zapraszają również Ci, którzy będą supportować głównego artystę. Jednym z nich będzie Phil Jensky, pochodzący z Krakowa, a także dobrze znany poznaniakom – audiorotax. Za wizualizację po raz kolejny odpowiadać będą Mikołaj Ludwik i Arek Zuba. Cyrk wyłoni się z otchłani już 11 marca przy ulicy Garbary 101/111 w Poznaniu, a bilety dostępne są w cenie 45 złotych.

Katarzyna NOWACKA

 

Dodaj komentarz