#eastwestisback

Źródło: facebook.com/fotobykaras; Występ na One Love Sound Fest

Eastwest Rockers, czyli polski sound system grający muzykę z pogranicza raggamuffin, roots i dancehall, powraca! Po 4 latach przerwy we wspólnym koncertowaniu, tworzeniu i nagrywaniu, od sierpnia 2016 roku znów możemy usłyszeć ich razem.

Eastwest Rockers powstał w Opolu z inicjatywy selektora Kuba1200. Początkowo skład grał tylko na imprezach w opolskich klubach. Później zaczęli dostawać propozycje również z innych miast i tak potoczyła się ich kariera. W 2006 roku wytwórnia Karrot Komando wydała ich debiutancki album „Ciężkie czasy”. W 2011 roku ukazał się ich ostatni album „eastwestFM”, a rok później na Facebooku zespół poinformował o przerwie w koncertowaniu.

Po tym, jak EWR zawiesił swoją działalność, członkowie postawili na solowe projekty. Cheeba współtworzył z takimi wykonawcami jak Vavamuffin, Jarecki czy KaeN. Grizzlee wszedł we współpracę z DrySkull, wydając krążek „Stadium Regenesis”. Natomiast Ras Luta, poza występami gościnnymi, wydał cztery solowe płyty, m. in. „W Babilonie” czy „Uratuj siebie”. Zespół tymczasem powrócił – rozpoczynając działalność niezapowiedzianym koncertem na Ostróda Reggae Festiwal, a także potwierdzając swoją obecność na największym halowym festiwalu w Europie – One Love Sound Fest.

Jednak to właśnie na początek 2017 roku zapowiedzieli prawdziwy przełom w ich wznowionej karierze. Chłopaki planują wiosenną trasę koncertową, ponadto pracują nad nową płytą, która niebawem ujrzy światło dzienne. Po tym, jak fani tracili już nadzieję na powrót, gdyż zawieszenie działalności koncertowej planowane było na zaledwie rok, po czterech latach mogą odetchnąć z ulgą. Eastwest Rockers znów będzie cieszyć uszy swoimi dawnymi, ale także nowymi kawałkami. Czekamy z niecierpliwością.

Weronika JÓŹWIAK

Dodaj komentarz