Majowy przegląd kulturalno-imprezowy

Źródło: unsplash.com; Maj to miesiąc studenckich imprez

W maju można się zakochać. Wiosna jest w pełni, widoki i zapachy przyrody są jeszcze bardziej intensywne, a życie towarzyskie, pod wpływem temperatury, rozkwita jeszcze bardziej. Piąty miesiąc w roku jest jednak też miesiącem poprzedzającym czerwiec, w którym studenci, z kroplami potu na czole, przygotowują się do starcia z wrogiem, zwanym sesją. Na szczęście maj służy pomocą w odstresowaniu się, oferując szeroką gamę koncertów, imprez oraz innych wydarzeń, skierowanych dla studentów i nie tylko.

Majówka już za nami i nie wątpię, że była świętowana przez studentów z wielką pompą. Nie należy także wątpić w to, że jeszcze wiele nas czeka! Ale zacznijmy od początku. Już 10 i 11 maja, na terenie Kampusu Morasko, odbędzie się XI edycja Wielkiego Grillowania UAM. Wstęp dla studentów jest oczywiście darmowy, a reszta świata może nabyć dwudniowy karnet za 20 zł. Na WG wystąpi m.in. Taco Hemingway oraz Luxtorpeda. Cały line-up nie został jeszcze ogłoszony, więc wkrótce można spodziewać się kolejnych niespodzianek. Na terenie imprezy można będzie także skorzystać z wielu atrakcji, w tym z Laser Tagu czy ścianki wspinaczkowej.

Jeśli jesteście wielbicielami studenckich imprez, nie może was zabraknąć na Polibudzie Open Air w dniach 12 i 13 maja, na kampusie Warta oraz na Agronaliach 17 maja, na terenach zieleni UP. Na imprezie Politechniki wystąpi  Myslovitz, Kalwi&Remi, Jamal, Ras Luta i Terrific Sunday, natomiast na wydarzeniu Uniwersytetu Przyrodniczego będą dwie sceny muzyczne: klubowa i disco polo.

Dla wszystkich fanów muzyki jazzowej świetną informacją będzie to, że 12 maja, w klubie muzycznym B17, wystąpi Wojtek Mazolewski. Koncert uświetnią goście tacy jak Piotr Zioła, John Porter czy też Justyna Święs z The Dumplings, którzy pojawią się na scenie obok artysty. Bilety na to wydarzenie kupicie w cenie 79 i 119 zł.

Entuzjaści rozrywki w postaci kabaretu także znajdą coś dla siebie. 15 maja, w Teatrze Muzycznym, wystąpi jeden z najbardziej rozpoznawalnych i najwybitniejszych przedstawicieli sceny kabaretowej – Zenon Laskowik. Satyryk powraca z premierowym programem. Bilety w cenie 75 lub 80 zł można zakupić w serwisie bilety24.pl.

Myślę, że chyba każdy słyszał o słynnym biegu na 5 km, podczas którego uczestnicy są obsypywani kolorowymi proszkami. Mowa oczywiście o The Color Run, który wystartuje już 20 maja o godzinie 14, nad jeziorem Malta. Bieg ten określa się mianem „najszczęśliwszych 5 kilometrów na świecie”. Jeśli chcesz bić rekordy w niesamowitej atmosferze lub po prostu dobrze się bawić, zarejestruj się już teraz. Więcej informacji na stronie thecolorrun.pl/locations/poznan.

Zbliżając się do końca maja, nie należy zapominać o słynnych poznańskich Juwenaliach! Studencki festiwal muzyczny odbędzie się w dniach 26-28 maja, w Parku im. Jana Pawła II, zaczynając od Wielkiego Pochodu ulicami Poznania. W tym roku motywem przewodnim będzie California i wszystko co z nią związane. Ogłoszeni do tej pory artyści to Grubson, MC Silk, LemON i CoOperate Orchestra.

Julia KRYŚLAK

Dodaj komentarz