PIERWIASTEK Z DZIEWIĘCIU – ZAPOWIEDŹ

Źródło: www.ichtroje.pl

Już na początku grudnia czeka nas sklepowa premiera najnowszej płyty zespołu Ich Troje, pierwsza od dziewięciu lat. Krążek nosi tytuł „Pierwiastek z dziewięciu” – wpisuje się w tendencję liczbowych nazw dzieł zespołu, na czele którego stoi charyzmatyczny artysta z niepodrabialnymi czerwonymi włosami.

„Pierwiastek z dziewięciu” trafi do sklepów muzycznych dzień przed ostatnim tegorocznym koncertem, a więc ósmego grudnia. Od strony wydawniczej za produkcję odpowiada firma Warner Music Polska. Na płycie fani znajdą siedemnaście nowych utworów, zarówno polskich jak i angielskich.

Ostatni album zespołu Ich Troje ukazał się w 2008 roku. Nosił tytuł „Ósmy obcy pasażer”. Dziewięć lat to szmat czasu, nawet jeśli mówimy o swoistych ikonach polskiej muzyki XXI wieku. W czasie wydawniczej przerwy przez skład zespołu przewinęły się trzy wokalistki (Justyna Panfilewicz, Marta Milan oraz obecna – Agata Buczkowska znana z programu „The Voice of Poland”).

Koncert premierowy odbył się dopiero jedenastego listopada w Poznaniu w klubie B17, ale nowe utwory rozbrzmiewały także podczas poprzednich występów z trasy klubowej. Trwa ona od początku października. Fani, którzy kupili bilety na koncerty (począwszy od tego w Święto Niepodległości) otrzymali lub otrzymają EPkę „Pierwiastka z dziewięciu”. Nieco ponad półgodzinna próbka nowego materiału pokazuje, że najnowsza płyta zespołu Ich Troje, podobnie jak jej poprzedniczki, nie będzie charakteryzować się jednolitą tematyką. Będą na niej piosenki zarówno poważne (takie jak „Ból”), romantyczne („Idę po szkle”), refleksyjne („Czerń i biel”) jak również te o luźniejszej tematyce („Hejty”).

Najnowszy album zespołu Ich Troje promuje, wydany w lipcu, utwór „Letnia przygoda”. Autorem tekstu jest znany polski muzyk Piotr Bukartyk, a piosenka porusza temat pewnej dość nietypowej pielgrzymki.

Małgorzata KRUSZYNA

Dodaj komentarz