Noc z gwiazdami

popcorn

Koło Zawodów Telewizyjnych i Filmowych ma zaszczyt zaprosić Was na spotkanie z gwiazdami światowego kina, które już wkrótce pojawią się na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa. Lubicie noce pełne gwiazd? Jeżeli tak, to nie możecie przegapić weekendowego wieczoru na patio.

Organizatorzy nocy filmowej łamią zasady. Robią coś, na co wielu innych nie miałoby po prostu odwagi. Niektórzy pewnie myślą, że pracują tam szaleńcy, bo kto normalny organizuje spotkanie na uniwersytecie w piątek wieczorem, kiedy Poznań budzi się do życia po ciężkim tygodniu pracy i nauki? Nic bardziej mylnego. To propozycja relaksu w kontakcie z kulturą przez wielkie „K” i przy tym świetna okazja, aby dobrze się bawić, oglądając kultowe filmy w towarzystwie znajomych i przyjaciół. Natomiast jeżeli nie masz znajomych, a tym bardziej przyjaciół, nie przejmuj się. Noc na patio będzie dobrą okazją, żeby to zmienić.

Wczoraj zakończyło się losowanie filmów. Według Waszych głosów będą to:

„Krótki film o zabijaniu” Krzysztofa Kieślowskiego

„Życie jest piękne” Roberto Benigniego

 „Pulp Fiction” reż. Quentina Tarantino

„Chłopaki nie płaczą” reż. Olafa Lubaszenko

Każdy z Was miał pewnie okazję zobaczyć przynajmniej jeden z tych filmów, więc nie musimy przypominać, że część z nich to produkcje z czołówki „premiere league” światowego kina. Nie można przy tym nie mieć sentymentu do genialnej komedii Olafa Lubaszenko, którą ja osobiście oglądałem chyba z milion razy. Ale co znaczyłyby te filmy, gdyby nie widownia? Żeby powstał niezapomniany klimat potrzebna jest przede wszystkim wuchta wiary. To dzięki Wam ta noc może stać się niezapomniana, a przynajmniej miło wspominana.

Dlatego liczymy na Waszą obecność. Niech patio wypełni się w ten wieczór wszystkimi, którzy z przykładnych studentów za dnia, nocą zamieniają się w bezlitosnych filmożerców, albo po prostu tymi, którzy chcą zrelaksować się w miejscu, gdzie na co dzień zmagają się z trudnościami studenckiej egzystencji.

W takim razie do zobaczenia już 22 maja o 20.00 na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa. Liczba miejsc naturalnie ograniczona.

Grzegorz IWASIUTA

Dodaj komentarz