Bez Możdżonka do Rio

Źródło: sport.se.pl

Źródło: sport.se.pl

W ostatnich dniach w Centrum Olimpijskim zatwierdzono skład reprezentacji Polski na Igrzyska Olimpijskie w Rio de Janeiro. Do grona 238 sportowców zalicza się ekipa dwunastu siatkarzy, których nazwiska ogłosił trener kadry, Stephane Antiga.

Zgodnie z regulaminem MKOl, drużyny siatkarskie mogą liczyć wyłącznie dwunastu zawodników, mimo iż na wszystkie pozostałe imprezy na szczeblu międzynarodowym reprezentacje mogły zgłaszać czternastoosobowy skład. W związku z tym, po odpadnięciu w walce o półfinał turnieju Final Six Ligi Światowej 2016, Stephane Antiga dokonał ostatecznej selekcji, na mocy której przepustki na turniej olimpijski nie otrzymali Damian Wojtaszek oraz były kapitan reprezentacji, Marcin Możdżonek.

Najbardziej zaskakuje brak w dwunastce tego drugiego. Media społecznościowe zasypywane są komentarzami dotyczącymi braku powołania środkowego, którego bloki i ataki w ważnych momentach stanowiły o sile reprezentacji na turniejach kwalifikacyjnych w Berlinie i Tokio. Możdżonek z reprezentacją związany jest od 2007 roku, na swoim koncie ma między innymi takie sukcesy jak złoty medal mistrzostw Europy 2009, brązowy ME 2011, złoto Ligi Światowej 2012 i brąz w 2011 roku, a także mistrzostwo świata wywalczone w 2014 roku. Środkowymi reprezentacji pozostaje natomiast trio, które aktualnie znajduje się w najlepszej dyspozycji zdaniem sztabu szkoleniowego: Bieniek, Kłos oraz powracający po poważnej kontuzji Nowakowski.

Skład reprezentacji Polski na Igrzyska Olimpijskie w Rio de Janeiro:

Przyjmujący: Bartosz Bednorz, Rafał Buszek, Michał Kubiak, Mateusz Mika

Środkowi: Mateusz Bieniek, Karol Kłos, Piotr Nowakowski

Rozgrywający: Fabian Drzyzga, Grzegorz Łomacz

Atakujący: Dawid Konarski, Bartosz Kurek

Libero: Paweł Zatorski

Turniej olimpijski w piłce siatkowej rozpocznie się 7 sierpnia. Nasza reprezentacja rozpocznie walkę o medal w Rio de Janeiro meczem z reprezentacją Egiptu.

Joanna SKÓRZYBÓT

Dodaj komentarz