Gaz do dechy z pomaganiem

Spośród szerokiej gamy ciekawych ekip działających na rzecz 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, warto wyróżnić zespół wyścigowy PUT Motorsport, stworzony przez studentów Politechniki Poznańskiej.

Specjalnie dla WOŚP młodzi ludzie postanowili dzieląc się swoja pasją wspomóc podopiecznych Jurka Owsiaka. Na placu im. Adama Mickiewicza oraz przed Centrum Kultury Zamek, mieszkańcy Poznania mogli podziwiać dwa wyścigowe bolidy złożone i zaprojektowane od początku do końca przez przyszłych inżynierów.

Jak powiedziała nam jedna z członkiń zespołu, pracę rozpoczęli już w październiku fazą koncepcyjną. Polega ona na sprecyzowaniu planu budowy oraz nieustannym dokształcaniu w dziedzinie konstrukcji tego typu samochodów. Później powstał projekt, a zaraz po nim wykonano bolidu. Tuż przed zawodami nowiutki pojazd przeszedł serię testów. Chcący wziąć udział w zawodach muszą rozwiązać specjalny quiz, w którym udział musi wziąć cała ekipa. Należy jak najszybciej i najpoprawniej odpowiedzieć na pytania dotyczące znajomości regulamin oraz wiedzy inżynieryjnej. Pomyślne przejście tej próby, jest niejako zielonym światłem do startu.

Stanowiska przez cały dzień cieszyły się dużym powodzeniem, zwłaszcza wśród dzieci, które mogły wsiąść za kierownicę samochodu i zrobić sobie zdjęcie. Chociaż obyło się bez pokazów prędkości i wytrzymałości, przyszli, mali kierowcy z pewnością, oczyma wyobraźni, momentalnie znaleźli się na torze wyścigowym.

Zostańcie z nami. Siema!

Maria MIKOŁAJCZYK