Gramy z WOŚP!

graf. Grzegorz Józefczak
graf. Grzegorz Józefczak

Po ubiegłorocznym patronacie medialnym nad poznańskimi Juwenaliami, Fenestra podejmuje się kolejnego wyzwania, jakim jest praca przy finale 27. edycji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. We współpracy, ze znanymi studenckiej społeczności, magazynem Kurier Akademicki oraz telewizją SpacjaTV, przez cały dzień trwania imprezy będziemy relacjonować wydarzenia mające miejsce w stolicy Wielkopolski.

Dla naszej redakcji będzie to jedno z największych przedsięwzięć w blisko trzynastoletniej historii istnienia. Pomimo wysoko zawieszonej poprzeczki, wśród dziennikarzy pracujących w „studenckim oknie na świat” nie brakuje zapału do pracy. – Bardzo się cieszymy, że jako redakcja po raz pierwszy będziemy mogli uczestniczyć w tak dużym wydarzeniu, jakim jest WOŚP. Chęć pomocy zgłosiło blisko piętnaście osób – mówi redaktor naczelna, Aleksandra Konieczna. – Nasi reporterzy będą obecni niemal w każdym miejscu Poznania. Na naszych czytelników będą czekać obszerne relacje, także w postaci galerii zdjęć. Zachęcamy Was do śledzenia nie tylko naszych kont na portalach społecznościowych, ale także zaprzyjaźnionych mediów – Kuriera oraz Spacji – dodaje.

Podczas wydarzenia zespół pisma studenckiego będzie ściśle współpracował ze wspomnianymi już redakcjami Kuriera oraz Spacji. Dla drugiego z mediów, który swoją siedzibę ma na WNPiD, będzie to już trzecia edycja WOŚP. – Kurier Akademicki dołączył do „skrzatów” sztabu przy Politechnice Poznańskiej trzy lata temu. Do współpracy zaprosiła nas Spacja TV. Razem tworzymy dwunastogodzinną transmisję, za pośrednictwem portalu YouTube. W ubiegłym roku zaangażowanych w akcję było dwunastu prezenterów z naszej redakcji. W tym, liczba ta wzrosła do 24, a pomogą nam również dziennikarze Fenestry – komentuje wicenaczelna Kuriera, Beata Użarowska.

Najdłuższy staż w sztabie ma zespół, która na co dzień działa właśnie na terenie Politechniki. Spacja „gra” z orkiestrą już od siedmiu lat. – Przygotowania idą sprawnie. Od 6:00 będzie można śledzić naszego livestreama. Podobnie, jak w ubiegłych latach, przygotowujemy bloki programowe, które rozpoczną się od 10:00 i będą trwać do 22:00. W każdym z nich, będzie można zobaczyć wielu ciekawych gości. Planujemy również rozmowy z woluntariuszami, a w zanadrzu mamy materiały związane z WOŚP-em – ujawnia Aleksander Brzostek, wiceprzewodniczący telewizji oraz główny koordynator transmisji. – Nastroje są pozytywne. Jesteśmy przygotowani na każdą ewentualność. Pozostaje czekać i dać z siebie wszystko – kończy.

Wiktoria ŁABĘDZKA