Prohibicja zagra na Wielkim Grillowaniu!


Prohibicja w obecnym składzie występuje od stycznia tego roku. (źródło: facebook.com/ProhibicjaRock)

Choć pogoda za oknem zdaje się temu zaprzeczać, rozpoczął się najbardziej wiosenny ze wszystkich miesięcy. Maj jest szczególnie wyczekiwany przez studentów. Tym poznańskim kojarzy się m.in. z Wielkim Grillowaniem. Od corocznej imprezy na Morasku dzieli nas już tylko kilka dni. Na scenie pierwszej tak dużej fety studenckiej w tym roku usłyszymy… Prohibicję!

Zespół powstał w Poznaniu. Składa się z pięciorga członków – wokalistki Magdaleny Szczęsnej, gitarzystów Macieja Chudego oraz Tomasza Piskóra, basisty Tomasza Klausa, a także perkusisty Michała Krystaszeka. W utworze pt. „Wariograf” formacji gościnnie swojego wokalu użyczył Fabian Kowolik. Muzycy tworzący Prohibicję od zawsze inspirowali się swoimi ulubionymi zespołami, wśród których wymieniają Guns N’ Roses, Pearl Jam, AC/DC, Aerosmith, Alter Bridge, Whitesnake, Deep Purple czy Foo Fighters. Oprócz tworzenia autorskiego materiału, chętnie zajmują się wykonywaniem coverów. Sami swoją twórczość zaliczają do szeroko pojętego rocka.

Każdy z muzyków ma spore doświadczenie w branży, zbierane na długo przed rozpoczęciem współpracy. Grupa za swój początek uznaje 2015 rok, kiedy wspomniani wcześniej gitarzyści wraz z perkusistą byli jeszcze częścią zespołu Night Flight. Formacja nie przetrwała próby czasu i po trzech latach się rozpadła. Chłopaki postanowili jednak kontynuować muzyczną przygodę, tworząc kapelę o nazwie, pod którą funkcjonuje do dziś. Ostatnio można było ich spotkać na After Party koncertu charytatywnego #ZmalujmyCośDobrego, a także na Pikniku Geografa. Jeśli nie mieliście okazji tam być, to następna taka możliwość nadarzy się już 8 maja na Wielkim Grillowaniu. Z kolei jeżeli braliście udział we wspomnianych wydarzeniach, z pewnością wiecie, że warto pojawić się w środowy wieczór na Kampusie Morasko. 

Paulina PSZCZÓŁKOWSKA