Gramy dla Animalsów

Fundacja Dla Zwierząt „Animalia” – bo tak nazywa się poznańska organizacja niosąca pomoc zwierzakom, powstała 13 lat temu, w styczniu 2006 roku, a od 2009 roku ma status organizacji pożytku publicznego. Dotąd udało jej się pomóc 3 103 zwierzakom, które dzięki pracy Fundacji znalazły dom.

Jednak nie tylko pomoc w szukaniu domów dla psów i kotów jest misją organizacji. Jak czytamy na stronie Fundacji na Facebooku, jej misja jest znacznie bardziej obszerna:

„Pomoc zwierzętom skrzywdzonym i porzuconym w znalezieniu im domów, umieszczanie ich w schroniskach, współpraca i pomoc placówkom działającym na rzecz zwierząt bezdomnych,  działanie na rzecz humanitarnego traktowania zwierząt, przez organizowanie i prowadzenie edukacji prozwierzęcej oraz współpraca z instytucjami propagującymi humanitarne traktowanie zwierząt, wszelkie działania w zakresie zwalczania zjawiska bezdomności zwierząt przez propagowanie wiedzy o sposobach ograniczania populacji zwierząt oraz realizacja programu sterylizacji i kastracji,  zwalczanie przejawów znęcania się nad zwierzętami” – pisze o swojej misji „Animalia”.

Wszyscy członkowie organizacji funkcjonują w niej nieodpłatnie. Dla „Animalii” działają po godzinach swojej pracy zarobkowej. Finanse na działanie fundacji nie pochodzą, jak informuje organizacja na swojej stronie, z jej pracy, gdyż ta nie prowadzi żadnej działalności gospodarczej. Środki na niesienie pomocy zwierzętom pochodzą od osób i instytucji „którym los zwierząt nie jest obojętny”, jak podaje „Animalia”.

To właśnie dla Fundacji „Animalia” w środę 12 czerwca w godzinach 16:00 – 20:00 zostanie rozegrany charytatywny turniej w siatkówkę. Wydarzenie będzie miało miejsce na Hali Sportowej UAM przy ulicy Zagajnikowej 9. Udział w nim wezmą przedstawiciele mediów studenckich WNPiD: gazety Fenestra, telewizji Kurier Akademicki i Flesza oraz Radia Meteor, a także RSS WNPiD oraz wykładowcy UAM. Podczas zabawy zebrane zostaną środki oraz podarunki dla Fundacji.

Przemysław TERLECKI