Spotkanie dziekana WNPiD prof. Andrzeja Stelmacha z prezesem HCP. Nowe szanse zawodowe dla studentów tuż za rogiem?

fot. Victoria Leszczyńska

W poniedziałek na WNPiD doszło do spotkania dziekana prof. dr hab. Andrzeja Stelmacha oraz prezesa zakładów przemysłowych H. Cegielski – Poznań S.A. Krzysztofa Zalewskiego dotyczącego przyszłej współpracy obu tych podmiotów.

Tuż przed godziną 17 prezes Zalewski został przywitany przez dr hab. Dominikę Narożną, która również uczestniczyła w spotkaniu. Rozmowy trwały około 45 minut. Po tym czasie Krzysztof Zalewski wyszedł do dziennikarzy zgromadzonych przed wejściem do gabinetu dziekana WNPiD.

Zalewski wyjaśnił, na czym miałaby dokładnie polegać współpraca przedsiębiorstwa z Wydziałem. – Chcielibyśmy wykorzystać Państwa wiedzę i doświadczenie w ramach praktyk studenckich oraz projektów badawczo-rozwojowych (…). Chcemy, aby o naszych zakładach było troszeczkę głośniej – zakomunikował Krzysztof Zalewski.

– Bez studenckiego podejścia, świeżości i młodości byłoby nam trudniej (…) damy pole młodym osobom, aby budowały swoje doświadczenie w środowisku naszych zakładów – mówił Zalewski, podkreślając przy tym szansę, jaką jest współpraca zakładów Cegielskiego z WNPiD.

Zalewski poinformował też dziennikarzy o okazji zaistnienia swojego przedsiębiorstwa w szerszej przestrzeni publicznej w ramach udziału w Polskiej Grupie Zbrojeniowej.

Na koniec odpowiedział dziennikarzom na pytanie, kiedy ewentualnie możemy się spodziewać oficjalnego rozpoczęcia współpracy? – Mamy nadzieję, że w ciągu najbliższych tygodni pewne inicjatywy będziemy mogli już wdrażać – zakończył Krzysztof Zalewski.

Już niedługo możemy spodziewać się kolejnych spotkań władz Wydziału z reprezentantami firmy w celu sprecyzowania poszczególnych inicjatyw.

Filip STACHOWICZ