Rusza kolejna edycja Akademii Metodologicznej 

fot. Wydział Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM

Wydział Nauk Politycznych i Dziennikarstwa oraz Koło Naukowe Psychologii Polityki zapraszają na trzecią edycję Akademii Metodologicznej. W programie można znaleźć między innymi projektowanie badań naukowych i projektowych, planowanie wyjazdów naukowych, a także redagowanie artykułów.  

Celem wydarzenia jest wsparcie rozwoju młodych naukowców. Akademia skierowana jest do studentów i studentek, którzy chcą skonsultować swoje projekty badawcze, nawiązać nowe znajomości, wymienić się swoimi doświadczeniami i udoskonalić posiadane umiejętności. Organizatorzy zapraszają przede wszystkim przedstawicieli nauk społecznych. Zainteresowani mogą brać udział w sposób bierny lub czynny z referatem, który zostanie zrecenzowany przez ekspertów.  

fot. Wydział Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM

W tym roku wydarzenie potrwa aż trzy dni — od 10 do 12 kwietnia 2024 i odbędzie się w Instytucie Kultury Europejskiej UAM w Gnieźnie. Zapowiada się intensywni — zaplanowano bloki warsztatowe i wykłady. Ostatniego dnia uczestnicy zaprezentują swoje pomysły na projekt badawczy w ramach sesji plenarnych, gdzie ocenią je pracownicy naukowi Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza.  

To już trzecia edycja wydarzenia dla młodych naukowców. W poprzedniej wzięło udział 30 badaczy z ośrodków akademickich w całej Polsce. Zapisy trwają do 1 lutego. Można zarejestrować się przez dostępny formularz. Warto się spieszyć — liczba miejsc jest ograniczona, a o zakwalifikowaniu decyduje ilość zgłoszeń.  

Marcelina GÓRSKA