Złoty sezon

Nawiązanie do mistrzowskiego sezonu 1999 stanowiło motyw przewodni prezentacji zespołu, jaki Klub Żużlowy Victoria Piła przygotował na zbliżający się wielkimi krokami żużlowy sezon 2014.

Auditorium Maximum Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Pile już na pół godziny przed oficjalnym rozpoczęciem prezentacji wypełniła się kibicami do ostatniego miejsca. Wszyscy z zapartym tchem obejrzeli film, który cofał fanów żużla do mistrzowskiego sezonu 1999. Następnie na scenie auli pojawił się prezes klubu Tomasz Soter, który podziękował za dotychczasowe wsparcie wszystkim sponsorom i kibicom oraz zapewnił, iż zespól dołoży wszelkich starań, by nie sprawić zawodu na torze.

Po przemówieniu prezesa oraz przedstawieniu zarządu i kadry szkoleniowej przyszedł czas na część oficjalną, czyli prezentację zawodników. W składzie zespołu z nad Gwdy znaleźli się m.in. Piotr Dym, Piotr Świst, Adrian Szewczykowski, Tadeusz Kostro, Jacek Gollob, który w nadchodzącym sezonie będzie pełnił rolę kapitana zespołu, a także największe hity okresu transferowego, czyli bracia Emil i Kamil Pulczyńscy. Wśród zawodników z zagranicy znaleźli się: Simon Nielsen, Thobias Kroner, Vitaliij Biełousow.

Wszyscy zawodnicy w swych wypowiedziach deklarowali chęć walki i przyczynienia się tym samym do poprawy pozycji pilskiej drużyny. Swoje ważne momenty przeżywała też pilska szkółka żużlowa oraz pilscy juniorzy Arkadiusz Pawlak i Piotr Rybak, którzy otrzymali najnowsze motocykle z silnikami Jawa, których fundatorem był senator Henryk Stokłosa. Pod koniec spotkania ponownie powrócono wspomnieniami do roku 1999 m.in. przez prezentację kewlarów, w jakich występować będą zawodnicy. Ich zasadnicza część, czyli plastron nawiązywać będzie do historycznego znaku T.S. Polonii Piła z końca lat 90-tych.

Szymon LIPIŃSKI

Dodaj komentarz