Tajemnica fenomenu

Fot. usatoday.com

Fot. usatoday.com

Cristiano Ronaldo – 29-letni portugalski piłkarz. Urodzony na wyspie Madera. Pierwsze kroki w piłce nożnej zaczął stawiać w wieku 8 lat w CF Andorinha. Po niedługim czasie zaczęły interesować się nim dwa największe kluby na rodzinnej wyspie.

W wieku 12 lat przeszedł do szkółki Sportingu Lizbona. Mając 17 lat zadebiutował w pierwszej drużynie. Następnie przeszedł do Manchesteru United. Podczas gry w angielskiej lidze otrzymał wiele prestiżowych nagród. Jego kariera nabierała coraz większego tempa. W czerwcu 2009 roku, Cristiano Ronaldo został piłkarzem Realu Madryt. Hiszpański klub zapłacił 93,2 mln euro za młodego Portugalczyka. Każdy kolejny sezon był dla niego coraz lepszy. Cristiano stał się jednym z najlepszych i najbardziej rozpoznawalnych piłkarzy w historii. Fenomen Ronaldo ogarnął cały świat.

 

Rodzina

Pochodzi z ubogiej rodziny. Jego ojciec sprzątał w piłkarskim klubie. Jest najmłodszy z czwórki rodzeństwa. Ma dwie starsze siostry i starszego brata. Swoje pierwsze imię zawdzięcza cioci. Rodzice wybrali drugie imię: Ronaldo, po amerykańskim prezydencie (Ronald Reagan). Od 2010 roku jego partnerką jest piękna rosyjska modelka, Irina Shayk. Para poznała się podczas kampanii reklamowej dla firmy Armani. Portugalczyk przyznaje, że może w niedalekiej przyszłości wezmą ślub. Jest bardzo związany z rodziną. Pomógł swojej siostrze Katie nagrać płytę. W 2013 roku na Maderze otworzył muzeum poświęcone swojej osobie, które prowadzi jego siostra – Elma.

17 czerwca 2010 roku przyszedł na świat Cristiano Ronaldo Junior. Pojawiło się wiele plotek dotyczących nazwiska matki chłopca, jednak jest to bardzo strzeżona tajemnica przez piłkarza. Obecnie jedynie Lionel Messi może konkurować z Ronaldo o miano najlepszego piłkarza. Interesujący jest fakt, iż pomiędzy narodzinami obydwu piłkarzy oraz ich potomków jest 869 dni różnicy. Być może to oni w przyszłości będą kontynuować tę rywalizację.

Obsesja doskonałości

CR7 jest uznawany za sportowca kompletnego. Co sprawia, że Cristiano ma przewagę nad innymi piłkarzami? Kilka lat temu przeprowadzono badania w nowoczesnym laboratorium w Madrycie. Specjaliści od medycyny sportowej sprawdzali, dlaczego Cristiano jest tak skuteczny. Piłkarz został zaproszony do laboratorium i poddany wielu testom, które miały sprawdzić i wyjaśnić jego niesamowitą skuteczność. Sam Ronaldo był podekscytowany badaniami. Był ciekawy, jak pracuje jego ciało. Podczas badań szybkości zmierzył się z profesjonalnym sprinterem, mistrzem Hiszpanii na 100 m. Ronaldo w pierwszym biegu w linii prostej przegrał z nim tylko o 0,3 sekundy, natomiast w drugim biegu slalomem, piłkarz wygrał o prawie pół sekundy. Testy wykazały, że Ronaldo jest niezwykły.

Jest jednym z najszybszych zawodników. Człowiek o wielu talentach. Potrafi świetnie się poruszać, panować nad swoim ciałem, szybkością, zwalnianiem, nie tracąc przy tym koncentracji na grze. Ma niezwykłą budowę ciała: długie nogi, szczupła sylwetka, bardzo silne uda. Ma o 3% mniej tkanki tłuszczowej od supermodelek. Bardzo wysoko skacze wzwyż. Wyżej niż niejeden profesjonalny koszykarz. Wygrywa większość pojedynków główkowych. Jego rzuty wolne są znane na całym świecie. Cristiano Ronaldo powiedział: Moim atutem jest chęć doskonalenia się. Skupia dużą uwagę na tym, co je i jak ćwiczy. Wierzy w to, że jest najlepszy na świecie, że może osiągnąć dużo. Uważa, że jeżeli jest się silnym psychicznie to jakość gry też jest lepsza. Przyznaje, że psychika to jego mocna strona. Zawsze jest skoncentrowany.

Kiedy Jese Rodriguez został powołany na swój pierwszy trening z pierwszą drużyną Realu Madryt, chcąc zaimponować trenerowi, przyjechał do klubu już 2 h przed treningiem. Kiedyś przypomniał sobie ten dzień i powiedział: „Pamiętam pierwszy raz, gdy poszedłem na trening Realu. Byłem tam dwie godziny wcześniej, żeby zaimponować trenerowi. Byłem zaskoczony, gdy zobaczyłem, że Cristiano już trenuje”.

Ronaldo wzbudza ogromne zainteresowanie. Ludzie z całego świata przyjeżdżają na mecze Realu, aby zobaczyć swojego idola. Jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych sportowców. Ma wielu fanów, jak i antyfanów, lecz nikt nie zaprzeczy, że jest jednym z najlepszych piłkarzy wszechczasów.

 

 

Kinga KWIECIEŃ

Dodaj komentarz