Snow ON

snow on

SNOW ON Poznań 2014 (https://www.facebook.com/BoardersSnowboard)

Już niedługo rozpocznie się sezon, podczas którego będziesz mógł poczuć sportowe emocje na stoku i spotkać ludzi, którzy bez jazdy na desce nie wyobrażają sobie życia. Wielu twierdzi, że jest to niebezpieczny bądź drogi sport, nic bardziej mylnego. To właśnie Poznań oferuje niezwykłą propozycję, dzięki której możesz poczuć adrenalinę, nie wyjeżdżając ze swojego ukochanego miasta.

Co roku lokalna firma Boarders organizuje w jednym z poznańskich lokali otwarcie sezonu zimowego. Impreza połączona jest JIBBowymi zawodami na klubowym parkingu. Śnieg na ten dzień sprowadzany jest prosto z Szwajcarii. Wziąć udział może każdy. Jest to jednocześnie szansa na przetestowanie najnowszych kolekcji desek snowboardowych. Choćby dlatego warto uczestniczyć w tego typu wydarzeniach. Jest to świetna propozycja, przede wszystkim dla tych, którzy rozpoczynają swoją snow-karierę i mają w planach zakup deski. Sprawdzenie swojego sprzętu jest niezwykle ważne, a możliwość zrobienia tego przed wydaniem pieniędzy nie zdarza się często.

Podobne zimowe eventy organizuje co roku w Poznaniu grupa miłośników deski. Warto śledzić profil boardersów na facebook’u, ponieważ na temat każdej z tych imprez właśnie tam odnajdziesz najważniejsze informacje. Jeżeli dopiero pragniesz rozpocząć swoje szkolenie na snowboardzie bądź nartach, możesz pomyśleć o zajęciach na poznańskiej Malcie. Organizowane są tam 50-minutowe lekcje z instruktorem – zarówno indywidualnie, jak i w grupie. Uczestnicy dobierani są pod względem umiejętności oraz wieku. Jest to opcja przede wszystkim dla tych, którzy nie mają czasu bądź możliwości wyjazdu do zimowego kurortu, gdzie nauka jazdy przebiega znacznie szybciej.

Dla aktywnych studentów organizowane są liczne campy. Ich zamysł jest prosty: połączenie najlepszej zabawy, profesjonalnego szkolenia snowboardowego i narciarskiego oraz świetnych warunków dzięki najlepszej infrastrukturze. Jedną z najbardziej atrakcyjnych tegorocznych ofert przedstawia biuro podróży Goodgo. O ich wyjeździe do Abetone można było już przeczytać na plakatach znajdujących się na wydziałach poznańskich uczelni. Włoska miejscowość, o której mowa, jest głównym ośrodkiem sportów zimowych w Apeninach. Znajduje się tam ponad 50 kilometrów doskonale przygotowanych tras narciarskich obsługiwanych przez 22 wyciągi. Każdy odnajdzie coś dla siebie. Dla śmiałków są to znakomite warunki do freeride’u poza wyznaczonymi szlakami. Natomiast na pragnących odpocząć czekają słoneczne wzgórza zaopatrzone w leżaki. Wieczorami czarująca Toskania zaprasza na pyszną ucztę, a potem na jedną z wielu imprez integracyjnych. Więcej informacji na temat turnusów oraz sposobów rezerwacji czeka na was na stronie biura podróży.

Pamiętaj, że jeżeli złapiesz zajawkę na deskę lub narty, adrenalina, ekscytacja i szaleństwo nie będą Ci obce! Mimo że początki bywają trudne, to radość i wolność, jaką poczujesz podczas jazdy, wynagrodzi Ci wszelkie upadki. Warto więc skosztować górskiej atmosfery i spędzić niebanalnie czas ze znajomymi.

Katarzyna NOWACKA

Dodaj komentarz