Zimą też można

beuatybodycenter.com.pl

beuatybodycenter.com.pl

Zima nie musi oznaczać rezygnacji z aktywności fizycznej. Jest odpowiednią porą na szukanie nowych form treningu, które staną się alternatywą dla sportów uprawianych w ciepłe dni.  Możliwości jest wiele, od siłowni, przez basen, po lodowisko czy kort. Potrzebna jest tylko odpowiednia motywacja.

Często obniżoną aktywność fizyczną w okresie zimowym usprawiedliwiamy brakiem sprzyjających warunków atmosferycznych. Uznajemy, że jeżeli nie możemy biegać, to nie pozostaje nam nic innego, jak czekanie na wiosnę przed telewizorem. Otóż nic bardziej mylnego, nawet zimą mamy wiele możliwości uprawiania przeróżnych sportów, które utrzymają nasze ciało w dobrej formie. Zima jest najlepszym okresem do rozpoczęcia pracy nad sylwetką, którą będziemy chcieli dumnie zaprezentować podczas wakacji.

Duże miasta oferują szeroki wachlarz zajęć sportowych. Siłownie czy kluby fitness, walcząc o klientów, prześcigają się w tworzeniu coraz to nowych ofert zawierających często dotąd mało znane formy aktywności. Mężczyźni, mając na uwadze piękno swojej sylwetki, na pewno wybiorą siłownię. Budowa masy mięśniowej, rzeźbienie swojej muskulatury, gubienie nadmiaru tkanki tłuszczowej, praca nad swoją sylwetką – to aspekty, które motywują mężczyzn do wylewania litrów potu. To samo tyczy się kobiet, które coraz częściej można spotkać w siłowniach.

Bardzo popularny jest trening typu crossfit, który angażuje wszystkie partie mięśniowe. W tajniki tego treningu wprowadzą nas trenerzy personalni, którzy są obecni na większości siłowni. Dla kobiet bardzo atrakcyjne są zajęcia typu fitness. Mam tu na myśli szeroki wachlarz zajęć, zaczynając od relaksującej jogi, kończąc na dynamicznej zumbie. Kolejnym rozwiązaniem jest wizyta na pływalni. Poza klasycznym pływaniem, które ma zbawienny wpływ na nasz organizm, możemy skorzystać z coraz szerszej oferty pływalni i wybrać np. aqua aerobik, który ze względu na środowisko wodne, w którym przebywamy, ma wpływ na utratę kalorii. Do niedawna basen służył wyłącznie do pływania, dziś możemy w nim także biegać, tańczyć, a nawet jeździć na rowerku.

Jeżeli ktoś lubi rywalizację, idealnym rozwiązaniem będą sporty rakietowe. Tenis ziemny i squash zmuszą nas do wysiłku, który nie będzie mocno odczuwalny ze względu na świetną zabawę jaka towarzyszy grze, np. z kolegą. Klasycznym zimowym rozwiązaniem, a jednocześnie sposobem na idealną randkę są łyżwy. Nielubiący dużej aktywności mogą w gronie znajomych wybrać się na kręgle lub bilard. Nie wymagają może dużego wysiłku fizycznego, ale na pewno są lepsze niż bezczynność. Lubiący pokonywać trudności mogą wybrać się do klubu oferującego wspinaczkę. Początki mogą być ciężkie, ale satysfakcja z pierwszej pokonanej ścianki będzie ogromna.

Moda na zdrowy tryb życia na pewno przyciągnie do wyżej wymienionych miejsc wielu uczestników. Opcji na aktywne spędzanie wolnego czasu jest wiele.  Należy jedynie wybrać tę, która będzie dla nas atrakcyjna.

Kinga KWIECIEŃ

Dodaj komentarz