Aktywny weekend na Czarnej Górze

MW2015-800x300

Regionalne eliminacje Family Cup 2015

228 zawodników z Poznania oraz okolic wzięło udział w XXIV Mistrzostwach Wielkopolski w Narciarstwie Zjazdowym i Snowboardzie. Czwórka najlepszych w każdej z kategorii zyskała możliwość rywalizacji 7-8 marca w Finale Mistrzostw Polski Family Cup 2015 w Kluszkowcach.

Mistrzostwa Wielkopolski to regionalne eliminacje największej amatorskiej imprezy w kraju. Ich organizatorem jest poznańska MaltaEvents, która  za główny cel zawodów  uznaje popularyzację narciarstwa i snowboardu. Jednocześnie są one pretekstem do spędzenia czasu z najbliższymi, bowiem – jak sama nazwa wskazuje – Family Cup to również eliminacje w kategorii Rodzina. Niewątpliwie dostarczają one wielu emocji i wrażeń, a jednocześnie szerzą zdrowy styl życia oraz formę aktywnego wypoczynku.

Warto podkreślić, że to właśnie wielkopolskie puchary skupiają największą widownię i liczbę zawodników spośród wszystkich eliminacji rozgrywanych w naszym kraju. Tegoroczne finały dla poznaniaków odbyły się 7 lutego w Ośrodku Narciarskim Czarna Góra w Kotlinie Kłodzkiej. Mimo pięknej pogody panującej w okolicach Stronia Śląskiego, w tym roku przeprowadzono tylko jedną serię przejazdów. Przyczyną zmiany planów była awaria prądu, która na kilka godzin unieruchomiła wszystkie wyciągi.

Snowboardziści, których przejazd wypadał jako ostatni, zmuszeni byli udać się na start pieszo. Wśród zawodników pojawiły się również osoby posiadające licencję Polskiego Związku Narciarskiego. Należała do nich Natalia Matusiak z Poznania, która uzyskała najlepszy czas dnia – 21.09 s. Jednakże ze względu na charakter (mistrzostwa amatorów) oraz regulamin zawodów uczestnicy z licencją nie byli brani pod uwagę w końcowej klasyfikacji.

Family Cup, czyli rodzinny puchar wśród wielkopolan, wygrywali ci, którzy wystawili trzech swoich przedstawicieli i ich łączny czas przejazdu był najniższy. Natomiast w pozostałych kategoriach najistotniejszy był wynik indywidualny. Wśród snowboardzistów w kat. 19-35 lat, zwyciężyła Aleksandra Kreczmer i Antoni Kistowski, wśród narciarzy Nastazja Rybarczyk i Stanisław Suchocki. Wyniki pozostałych uczestników można odnaleźć na stronie: familycup.com.pl.

W zawodach uczestniczyć mogą wszyscy zameldowani na stałe lub czasowo w województwie wielkopolskim, którzy nie posiadają licencji zawodniczej. Dlatego też już teraz organizatorzy zachęcają do śledzenia informacji dotyczących kolejnej edycji. Na stronie Family Cup, pasjonaci „białego szaleństwa” mogą również odnaleźć terminy zawodów dla innych regionów Polski, a więc każdy ma szansę spróbowania własnych sił.

Katarzyna NOWACKA

Dodaj komentarz