Marzenia do uchwycenia

https://www.facebook.com/AuPairpl

https://www.facebook.com/AuPairpl

Hiszpania, Anglia, Francja, Włochy. To tylko kilka wakacyjnych lokalizacji, w które zaprasza Cię na tegoroczne wakacje aupair.pl. Jeżeli pragniesz wyjechać na 2 lub 3 miesiące do ukochanego kraju, nie ponosząc żadnych kosztów, to z pewnością musisz zostać Au Pair.

Au Pair to coraz prężniej rozwijający się w Polsce program dotyczący wzajemnej pomocy. To nie praca, lecz próba odciążenia rodziny goszczącej. Ludzi, którzy zapraszają cię do swojego domu, abyś miała okazję poznać ich kulturę, nauczyć się języka. W zamian za darmowy nocleg, całodzienne wyżywienie, kieszonkowe oraz uregulowanie wszelkich opłat dotyczących transportu, ty pomagasz im w opiece nad dziećmi. Jest to niezwykła propozycja dla osób młodych, pragnących rozwoju i nowych doświadczeń. Zaletą programu jest również fakt, że to ty otrzymujesz możliwość wybrania kraju, w którym zechcesz spędzić swój wolny czas.

Od niedawna powstała możliwość wyjazdów w ramach tak zwanego „Summer Au Pair”, co jest idealną propozycją dla studentów. Zazwyczaj wyjazdy organizowane za pośrednictwem agencji były kierowane do osób, które miały możliwość opuszczenia Polski na rok lub dłużej, dlatego nie wielu uczących się mogło z nich skorzystać. Wyjazdy wakacyjne trwają od 1 do 4 miesięcy, niektóre z nich zaczynają się już w maju. Są one organizowane bardzo indywidualnie, dlatego też nie znajdziemy nigdzie informacji na temat dokładnych dat wylotów.

Wielu śmiałków próbuje kontaktować się z rodzinami indywidualnie za pomocą forów internetowych. Chcą w ten sposób uniknąć płatności dotyczących podpisania umowy z agencją. Trudno jednak trafić tam na wiarygodną i uczciwą propozycję wymiany. Ludzie goszczący wybierani przez aupair.pl to zazwyczaj rodziny, które od wielu lat korzystają z usług biura znajdującego się w ich regionie. Dzięki wyjazdowi z agencją masz możliwość całodobowego kontaktu z opiekunem lokalnym oraz filią położoną w kraju, który odwiedziłaś. Znacznie łatwiej więc w takiej sytuacji starać się o wcześniejszy powrót czy zdobyć szybką pomoc i radę.

Od au pair oczekuje się przede wszystkim odpowiedzialności, sympatii oraz dojrzałości. Szczególnie ceniona jest swoboda w mowie w języku angielskim, ponieważ wiele rodzin zaprasza au pair, aby dzieci miały kontakt z językiem. Warunki, które musi spełniać kandydat, to wiek pomiędzy 18-tym a 28-mym rokiem życia, wykształcenie średnie lub wyższe, dobry stan zdrowia oraz ponad wszystko pozytywne nastawienie do nowych wyzwań. Najważniejsze jest jednak, że w host rodzinie nie pełnisz roli pracownicy czy typowej niani. Stajesz się członkiem rodziny, starszą siostrą czy bratem. Kolejnym atutem jest możliwość podróżowania z rodzinami. W czasie wakacji rodziny często wyjeżdżają nad morze, a swoją au pair zabierają oczywiście ze sobą.

Wielu z nas marzy o wyjeździe na Majorkę czy do Włoch podczas tegorocznych wakacji. Dlatego warto złożyć aplikację na tegoroczny letni wyjazd. Formularze można składać do 30 maja na stronie: aupair.pl. Znajdują się tam wszelkie dokładne informacje na temat kosztów dotyczących podpisania umowy, przebiegu pobytu oraz całej procedury aplikacyjnej.

Katarzyna NOWACKA

Dodaj komentarz