Bohaterowie na Ratajczaka

Autorzy zadbali o odpowiednią komiksową atmosferę

Autorzy zadbali o odpowiednią komiksową atmosferę

Spider-Man, Groot oraz Iron Man. Te i inne postacie gościły wczoraj w poznańskiej Bibliotece Uniwersyteckiej, gdzie odbywał się „Dzień Darmowego Komiksu” – impreza dla wszystkich fanów komiksów, zarówno tych sędziwych wiekiem, jak i najmłodszych.

Mimo że komiks w umysłach społeczeństwa polskiego często wydaje się medium skierowanym wyłącznie do dzieci, wczorajsza impreza udowodniła, że panująca opinia niewiele ma wspólnego z rzeczywistością. Zaciekawieni drugą edycją DDK byli nie tylko najmłodsi, ale także dorośli, przemierzający zatłoczone sale przy ulicy Ratajczaka.

Dla odwiedzających przygotowane zostały różne atrakcje. Mogli oni zrelaksować się w specjalnej czytelni, zaopatrzonej zarówno w polskie komiksy, jak i w zeszyty popularnych amerykańskich wydawców jak Marvel czy DC, a także japońskie mangi. Bardziej aktywni zwiedzający mogli spróbować swoich sił w grach planszowych, składaniu figur origami, a nawet wziąć udział w grze fabularnej. Dla najmłodszych przygotowane zostały warsztaty, na których odbywał się specjalny trening Spider-Mana, a także tworzenie recyklingowych zabawek z przedmiotów codziennego użytku. Nie zabrakło też testów sprawnościowych, czy zawsze popularnego – malowania twarzy, w celu upodobnienia się do swoich ulubionych herosów. Wśród gości nie zabrakło także cosplayerów, czyli ludzi lubujących się w przebieraniu za rozmaite postaci z komiksowych uniwersów.

Wśród zbiorów biblioteki uniwerysteckiej każdy znalazł coś dla siebie

Wśród zbiorów biblioteki uniwerysteckiej każdy znalazł coś dla siebie

Twórcy wydarzenia nie zapomnieli także o merytorycznej stronie medium. Zorganizowano szereg wolnych wykładów, z których odwiedzający mogli dowiedzieć się m.in. tego, jak rozpocząć swoją przygodę z różnorodnymi seriami, wysłuchać wykładu o rozwoju kobiecych postaci Marvela oraz dowiedzieć się co i jak działa w świecie Batmana. Dużą popularnością cieszyły się darmowe amerykańskie komiksy, rozdawane na miejscu w ramach promocji, a także specjalny zin przygotowany przez naszych rodzimych, polskich rysowników.

Goście chcący uzupełnić swoje kolekcje mogli natomiast odwiedzić targowiska, na których poza różnorodnymi zeszytami, znalazły się również figurki ze znanymi postaciami. Kupującym zaoferowano także specjalne promocje, dzięki którym książki mogły zostać nabyte po niższej niż zazwyczaj cenie.

Poza darmowymi egzemplarzami, zwiedzający mieli możliwość nabycia poszczególnych egzemplarzy

Poza darmowymi egzemplarzami, zwiedzający mieli możliwość nabycia poszczególnych egzemplarzy

Organizatorzy „Dnia Darmowego Komiksu” już po raz drugi wykazali się profesjonalnym podejściem do tematu i zorganizowali bardzo atrakcyjną imprezę. Z entuzjazmem oczekujemy na kolejną edycję w przyszłym roku.

Dawid KROLL

Dodaj komentarz