Muzyczny wehikuł

sq

Dla wielu z nas powrót na uczelnię po trzech miesiącach wakacji bywa niezwykle trudny. Wstawanie o świcie, zajęcia do 20 i sterty notatek. Na szczęście nie samą nauką żyje student, a pamięta o tym doskonale, jeden z najsłynniejszych poznańskich klubów.

W tym roku swoje dziesiąte urodziny świętuje SQ. Mimo że większość imprez, które dotychczas oferowali były wyjątkowe, to tym razem dawka atrakcji będzie podwójna. Już 24 października, Półwiejską 42 odwiedzą niezwykłe osobistości. Będzie to połączenie dwóch stylów muzycznych, przepełnionych pozytywną energią, którą z pewnością przywiozą ze sobą Superpitcher i Rebolledo. Duet znany jako Pachanga Boys. W 2012 roku zadebiutowali albumem „We Are Really Sorry”, za który pokochali ich fani muzyki elektronicznej na całym świecie.

Kolejne wydarzenie, którym uraczy nas SQ z okazji swojego jubileuszu, odbędzie się 10 listopada w Starej Rzeźni. To jedno z najciekawszych miejsc w Polsce, surowe mury, ogromna przestrzeń i niecodzienna atmosfera. Z pewnością będzie to najważniejsza urodzinowa uczta muzyczno-wizualna, ponieważ jej bohaterami będą najlepsi przedstawiciele muzyki elektronicznej. Włoski duet Tale Of Us, czyli Carmine Conte i Matteo Milleri. To właśnie oni należą do najbardziej docenianych artystów w tanecznej elektronice, o czym świadczy druga pozycja w corocznym zestawieniu najlepszych DJ-ów świata według prestiżowego serwisu Resident Advisor. Tej nocy usłyszymy również mocne brzmienia w wykonaniu utalentowanych Polaków, będących supportem Tale Of Us.

Jeżeli starczy Wam sił na dalszą imprezową podróż, to warto wybrać się 20 listopada na koncert wszystkim dobrze znanego zespołu Xxanaxx. Klaudia i Michał przedstawią nam, swój debiutancki album – „Triangles”. Towarzyszyć im będzie Gniewomir Tomczyk na perkusji. W roli supportu wystąpi nowa twarz polskiej elektroniki – MIN t!

Na zakończenie, 11 grudnia, zaśpiewamy razem z Fritzem Kalkbrennerem, któremu towarzyszyć będzie unikatowa scenografia. Na pewno dzięki dziesiątym urodzinom SQ, wielu z Was zrobi swoje pierwsze house’owe kroki, zakocha się w elektronicznych brzmieniach i dowie się, jak niewiele dzieli Poznań od Berlina.

Katarzyna NOWACKA

Dodaj komentarz