Gra w dziesiątkę cz. II

Undertale

Dobiegający do końca rok 2015 zapewnił nam premiery długo wyczekiwanych kolejnych części „dużych” tytułów, a także innych, mniej znanych, gier typu Indie. Nie zabrakło także odnowionych, starszych produkcji. W które z nich warto zagrać? Przedstawiam wam moją propozycję top 10 gier, które warto uruchomić w czytniku konsoli i/lub w komputerze osobistym.

5. Undertale – PC

Mała dziewczynka wybiera się w góry i nieoczekiwanie wpada w przepaść prowadzącą do zupełnie innego świata. Miejsce to zamieszkane jest przez najróżniejsze potwory, szkielety i inne wynaturzenia, które znalazły się tutaj w wyniku starożytnej wojny. Zadaniem gracza będzie wydostanie się z nieznanego świata i powrót do domu.

Undertale to jeden z najlepszych tytułów twórców niezależnych, z jakim można było zapoznać się w tym roku. Urzekająca opowieść o przyjaźni, utrzymana w stylu klasycznej 8-bitowej gry parodiującej gatunek cRPG przypadła do gustu milionom graczy na świecie. Na pochwałę zasługuje nietypowy system walki, w którym poza poćwiartowaniem przeciwnika, możemy się z nim… zaprzyjaźnić.

4. The Legend of Zelda: Majora’s Mask 3D – Nintendo 3DS

Maska Majory 3D to remake jednego z najcieplej wspominanych tytułów wydanych w roku 2000 na platformę Nintendo 64. Gracze wcielają się w młodego chłopca o imieniu Link, który trafia to tajemniczego świata, Terminy.

majoras mask

Szybko okazuje się, że owe miejsce jest zagrożone katastrofą. Pewien chochlik, Skull Kid skradł tajemniczą Maskę Majory, artefakt o potężnej sile. Przy jej pomocy ustawił księżyc na kursie kolizyjnym z ziemią. W tej przygodowej grze akcji, zadaniem gracza staje się więc uratowanie Terminy przed zagładą. Link do swojej dyspozycji posiada zestaw broni, jak miecze, bomby a nawet maski pozwalające wcielać się w inne gatunki stworzeń. Charakterystycznym w grze jest trzydniowy limit czasu. Jeżeli nie uda nam się zażegnać kryzysu w tym czasie, księżyc uderzy w Terminę a my zostaniemy cofnięci do przeszłości, aby spróbować wykonać zadanie ponownie. Uczymy się przy tym cyklu życia towarzyszących nam w grze postaci i wypełniamy zlecone przez nich zadania.

3. Fallout 4 – PS4, XO, PC

Kolejna część pierwszoosobowej hybrydy strzelanki i gry RPG, osadzonej w postapokaliptycznym świecie. W Fallout 4, wcielamy się w mieszkańca Bostonu, który razem z rodziną zostaje zamknięty w schronie przeciwatomowym, tuż przed opuszczeniem na jego okolicę bomby atomowej. Gracz budzi się blisko 200 lat później, zderzając się z nową rzeczywistością, gdzie nie tylko musi przetrwać, ale i odnaleźć członków swojej rodziny.

Fallout 4

Nowością w grze jest możliwość budowania swoich własnych społeczności „ocalałych”, czyli ludzi którzy w jakiś sposób przetrwali wojnę atomową. W czasie rozgrywki przyjdzie nam oczywiście mierzyć się ze zmutowanymi zwierzętami, zombie, oraz ludźmi, którzy podobnie jak my, walczą o przetrwanie.

2. Metal Gear Solid V: The Phantom Pain – PS3, PS4, X360, XO, PC

Metal Gear Solid 5

Gdy w sprzedaży pojawia się nowa gra Hideo Kojimy, można być pewnym tego, że będzie to hit. I tak jest w przypadku nowego MGSa. Po raz kolejny wcielamy się w Big Bossa, legendarnego żołnierza, który po kilku latach spędzonych w śpiączce musi stworzyć własną armię i zmierzyć się z rosnącą w siłę organizacją terrorystyczną. Tytuł ten jest mieszanką gry akcji oraz skradanki. Oznacza to, że bezmyślne szarżowanie na obóz przeciwnika skończy się mało heroiczną śmiercią, a zagranie taktyczne, sukcesem w wykonaniu misji. Co ważne, w grze czeka na nas otwarty świat, co otwiera nowe możliwości w gameplayu.

1. Wiedźmin 3: Dziki Gon – PS4,XO,PC 

Wiedźmin 3

Także i my, Polacy, mamy powód do dumy w tym roku, ponieważ światło dzienne ujrzał Wiedźmin 3, jedna z najbardziej oczekiwanych gier. Co nowego zaoferowali nam twórcy gry ze studia CD PROJEKT RED? Przede wszystkim otwarty świat, dzięki czemu gracze poza przejściem głównego wątku fabularnego, mogli zapoznać się z wielogodzinnymi zadaniami pobocznymi. Na potrzeby gry został stworzony nowy silnik, a także urozmaicono aspekty walki, między innymi dzięki podniesieniu inteligencji przeciwników. W grze nie zabrakło także alchemii, główny bohater Geralt może przygotowywać mikstury, które ułatwiają mu starcia z wszelkiej maści stworami, ale także i ludźmi. Jeżeli cenicie sobie dobrą fabułę, zwizualizowaną wręcz w filmowym stylu, fantastycznie zaprojektowane „rodzime” potwory oraz cięty, barwny język, to Wiedźmin 3 jest tytułem zdecydowanie dla was.

Dawid KROLL

Dodaj komentarz