Miłośnicy prędkości na start

Fot. redbull.com/pl

Fot. redbull.com/pl

Jeżeli ktoś z Was pilnie potrzebuje potężnej dawki adrenaliny, to znaleźliście właśnie idealne rozwiązanie.  Jak co roku Red Bull pragnie Wam zaoferować udział w niezwykle emocjonującym wydarzeniu, pełnym zaciętej walki, dynamicznej akcji i pozytywnej energii.

Już po raz siódmy najszybsi narciarze i snowboardziści wezmą udział w kultowych zawodach Red Bull Zjazd na Krechę. Najwyższa więc pora, aby zapoznać się z terminarzem dotyczącym spotkań w 4 najpopularniejszych ośrodkach narciarskich w Polsce. Do startu najszybszego i najbardziej zwariowanego wyścigu sezonu pozostał niespełna tydzień. Już 23 stycznia w Jurgowie, na stacji Jurgów-Ski, pierwsi śmiałkowie powalczą o tytuł zwycięzcy. Tydzień później spotkanie odbędzie się w Zieleńcu na stoku Gryglówka. 6 lutego Red Bull zaprasza do Szczyrku, natomiast siedem dni później do na Polane Szymoszkową w Zakopanem. Tam tradycyjnie zawody odbędą się po zmroku. Treningi jednak trwać będą już od wczesnych godzin porannych, bowiem każdy chce opracować najszybszy sposób wpięcia sprzętu oraz obejrzeć trasę. W ubiegłym roku podczas ostatniego spotkania na 1200-metrowej trasy, wystartowało ponad dwustu śmiałków.

Najistotniejszą rolę w całym tym przedsięwzięciu, odgrywa fakt, że może w nim spróbować swoich sił każdy. Bez względu na wiek, rodzaj sprzętu czy poziom zaawansowania. Twórcy zawodów powtarzają: – W masowym wyścigu nie jest ważny tylko wynik, ale i odpowiedni styl – mowa oczywiście o przebraniach uczestników, którym z pewnością nie brak wyobraźni. Mimo że dla wielu narciarzy i snowboardzistów udział w Red Bull Zjazd na Krechę jest kwestią prestiżu, a walka o wysoką pozycję priorytetem, to są też tacy, dla których dana rywalizacja to kolejna szansa na spędzenie wolnego czasu w pozytywnej atmosferze. Właśnie Ci zawodnicy przyjeżdżają na wyścig w kreatywnych strojach i sprawiają, że klimat tego spotkania jest naprawdę niezwykły.

Nawet jeżeli jazda na nartach czy snowboardzie nie sprawia Ci przyjemności, to wydarzenie o którym mowa, może okazać się pomysłem na niebanalne spędzenie jednego z zimowych weekendów. Podczas każdego z czterech przystanków, na linii startu stają najszybsi narciarze i snowboardziści, jednak pełne zaciętej walki przejazdy dostarczają nie lada emocji nie tylko zawodnikom, ale również zgromadzonej wokół tras publiczności. Dlatego też, to możliwość aktywnego spędzenia czasu ze znajomymi, niekoniecznie będąc wpiętym w wiązania. Widowiskowe wyścigi, podgrzewająca atmosferę muzyka oraz przygotowane przez partnerów imprezy miasteczko eventowe z licznymi atrakcjami sprawiają, że nie sposób jest się nudzić tego dnia.  Jeżeli ktoś pragnie odrobiny ryzyka, to rejestracja na zawody już ruszyła, a można tego dokonać na stronie: redbull.com/pl/pl/snow/events.

Katarzyna NOWACKA

Dodaj komentarz