Słoma w butach: 5 najczęstszych modowych błędów popełnianych przez mężczyzn aspirujących do bycia osobą „elegancką”

 

Źródło: unsplash.com

Źródło: unsplash.com

Bycie eleganckim mężczyzną wymaga nie tylko wyczucia stylu i smaku, lecz także pewnej wiedzy. Na nic zda się pasek Louis Vuitton czy koszula od Armaniego, gdy cały blask popsują wystające z eleganckich butów białe skarpetki… nawet od Calvina Kleina.

#1

 Pozostańmy przy wcześniej wspomnianych skarpetkach i wyjaśnijmy to sobie raz na zawsze. Do garniturowych butów zakładamy skarpetki odpowiednio długie aby przy siadaniu nie było widać nagiej nogi. Co ważniejsze skarpetki powinny być w odpowiednim kolorze (garnituru lub butów)! Niech was ręka boska broni, aby kiedykolwiek założyć białe, sportowe skarpety do garnituru. Inaczej w przypadku czerwonych hipsterskich skarpet w wesoły wzór. Wszystko jednak w granicach dobrego smaku, okoliczności i naszej pewności siebie w kwestii poruszania się po świecie mody. Sprawy skarpet i sandałów nie zamierzam poruszać, ponieważ jest to oczywiste (mam nadzieję!).

#2

 Zapinanie marynarki. Obecne marynarki najczęściej posiadają trzy bądź dwa guziki. Zasada jest prosta. Jeżeli marynarka ma trzy guziki to zapinamy tylko środkowy, ewentualnie dwa górne. Natomiast gdy marynarka posiada tylko dwa guziki, zapinamy wyłącznie górny. W przypadku marynarek dwurzędowych dolny guzik możemy zostawić niezapięty – jeśli układ guzików na to pozwala. Drodzy panowie, nie zapominajcie również, aby rozpiąć marynarkę podczas siadania. Nie ma nic gorszego niż facet siedzący w zapiętej po szyję marynarce.

#3

 Jeśli marynarka to i koszula. Koszula pod marynarkę tylko z długim rękawem. Koniec.

#4

Krawat. Jeśli jest ktoś, kto nie ma brzuchatego wujka, który na każdą rodzinną imprezę przychodzi w koszuli z krótkim rękawem i krawatem do pępka – niech pierwszy rzuci kamieniem. Kiedy zdecydujemy się na założenie krawata to pamiętajmy, że po zawiązaniu jego końcówka powinna w całości zakrywać klamrę paska. Ani dłuższy, ani krótszy! Szerokość krawata natomiast jest uzależniona od szerokości klap w marynarce, szerokie klapy – szeroki krawat.

#5

 Ostatnią ważną kwestią jest istota żonobijki. Chodzi oczywiście o podkoszulki na ramiączkach, które zostały stworzone do noszenia pod koszulą, lecz w praktyce wygląda to co najmniej fatalnie. Niezależnie czy posiadamy koszulę średniej czy znakomitej jakości to owy dodatek będzie albo prześwitywał albo odciskał się na naszym ciele całkowicie psując dobre wrażenie (o jakie przecież nam chodzi). W chłodniejsze dni zamiast typowej żonobijki wybierzmy kamizelkę.

Mikołaj SŁOMSKI

Dodaj komentarz