Co po Kevinie? Czyli 10 filmów idealnych na Święta:

Źródło: http://www.popsugar.com

Źródło: http://www.popsugar.com

1. Opowieść Wigilijna (1999)
Film dramatyczno-fantastyczno-baśniowy. Adaptacja powieści Charlesa Dickensa o tym samym tytule. Opowiada historię starego Scroogiego, którego w noc Wigilijną odwiedzają trzy duchy. Za ich sprawą bohater zmienia swoje życie.
Moja ocena: 10/10. Film pokazuje dosłownie magię
Świąt. Moja ulubiona adaptacja.

2. To właśnie miłość (Love Actually, 2003)
Komedio-romans. Film opowiada historie miłosne i problemy kilku osób. Dzięki świętom udaje im się zdobyć na odwagę, by wyznać swoje uczucia. Komedia pokazuje, że dla miłości nie ma przeszkód.
Moja ocena: 6/10. Film dobrze nakręcony. Niektóre historie są nieco naciągane.

3. Ekspres polarny (2004)
Animacja familijno-fantastyczno-przygodowa. Bohater powątpiewa w magię
Świąt Bożego Narodzenia. Powoduje to, że zostaje jednym
z pasażerów pociągu
jadącego na biegun północny, gdzie chłopiec będzie mógł spotkać się ze
świętym Mikołajem.
Moja ocena: 7/10. Kto będąc dzieckiem nie chciał spotkać Mikołaja?


4.
Wielki Mike (2009)

Film biograficzno-dramatyczno-sportowy. Bezdomny nastolatek zostaje przygarnięty przez bogatą rodzinę, w której zaczyna się uczyć i rozwijać. Z biegiem czasu odkryto w nim talent. Dzięki pomocy bliskich zostaje gwiazdą sportową.

Moja ocena: 10/10. Synonim “bezdomnych w dom przyjąć”. Sandra Bullock – po mistrzowsku.

5. Kraina Lodu (2013)

Animacja familijno-przygodowo-muzyczna. Królowa Elsa nie poskromiła swojej magicznej mocy, co spowodowało zimę w całym kraju. Kiedy uciekła w góry, by nikogo nie krzywdzić, na pomoc wyrusza za nią siostra Anna.

Moja ocena: 8/10. Rodzeństwa się nie wybiera. Miłość potrafi zwyciężyć wszystko.

6. Szklana pułapka (1988)

Film sensacyjny. W budynku japońskiej korporacji podczsa przyjęcia dochodzi do włamania. Do akcji wkracza policjant McClaner, który nie tylko chce pokonać przestępców, ale też ratować pracującą w tej firmie żonę.

Ocena Filmweb: 7,6/10

7. Zabójcza broń (1987)

Komedia kryminalna. Dwóch detektywów, doświadczony Roger Mutaugh i szalony Martin Riggs, zostaje partnerami. Ich pierwszą wspólną sprawą jest tajemnicze samobójstwo kobiety. Z pomocą swojego doświadczenia i podejścia próbują rozwiązać sprawę.

Ocena Filmweb: 7,6/10

8. Zakochany kundel (1955)

Animacja familijno-muzyczno-romantyczna. Po wyjeździe swoich panów pies, suczka rasy cocker spaniel, opuszcza dom. Wyrusza w świat z bezdomnym kundlem Trampem. Kundel podczas tej wspólnej wyprawy zakochuje się w towarzyszce.

Ocena Filmweb: 7,6/10

9. Cud na 34. ulicy (1995)

Film familijno-fantastyczny. Mała dziewczynka Susan straciła wiarę w magię świąt. Wkrótce przed świętami poznaje Świętego Mikołaja w centrum handlowym. Dzięki niemu dziewczynka na nowo odzyskuje wiarę w święta.

Ocena Filmweb: 7/10


10.
W krzywym zwierciadle: Witaj Święty Mikołaju (1989)

Gatunek filmu – komedia. Clark Griswold chce jak najlepiej dla swojej rodziny. Dlatego pragniee swoim bliskim zorganizować najlepsze święta Bożego Narodzenia. Wszystko byłoby dobrze, gdyby nie pech i liczne wypadki.

Ocena Filmweb: 7,3/10

Dominik ZIELIŃSKI

Dodaj komentarz