Na ekranach: Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć” – bez spojlerów, 3D dubbing

Źródło: http://www.imdb.com/title/tt3183660/mediaviewer/rm2519662848

Źródło: http://www.imdb.com/title/tt3183660/mediaviewer/rm2519662848

Fantastyczne zwierzęta…” to film familijno-fantastyczno-przygodowy. Akcja toczy się w 1926 roku w świecie magii Harrego Pottera. Newt Scamander (Eddie Redmayne) właśnie wraca z wielkiej wyprawy. Jest on czarodziejem, który zajmuje się badaniem i łapaniem niezwykłych zwierząt. Przybywa do Stanów Zjednoczonych z pewną sprawą. Po serii wypadków i ucieczce kilku stworzeń, narasta kryzys między światem czarodziejów, a zwykłych ludzi. Mag wpada w kłopoty i wciąga w nie innych: mugola (nie czarodzieja) Jakuba Kowalskiego (Dan Fogler) oraz siostry czarodziejki Tinę (Katherine Waterston) i Queenie (Alison Sudol). Wszyscy starają się złapać zwierzęta i ratować środowisko czarodziejów przed zdemaskowaniem.

Fabuła filmu jest ciekawa, momentami zawiła, ale zrozumiała. Porusza różne wątki i sprawnie je łączy. Bohaterowie są zróżnicowani i wyraziści. Nie brak również lekkiego humoru. Jedynym mankamentem ekranizacji jest jej początek, gdzie wszystko dzieje się przez przypadek.

Muzyka w filmie jest świetna. Efekty 3D na pierwszym planie dobrze się ogląda. Tylko w niektórych momentach, przy spojrzeniu na dalszy plan, wydać lekkie niedoskonałości. Odwzorowanie czasu i miejsca akcji również nie wymagają negatywnego komentarza.

Ocena: 7/10 za bohaterów, muzykę, lekki humor, główne efekty specjalne, odwzorowanie czasoprzestrzenie oraz zakończenie.

Ciekawostka : Film był kręcony w Leavesden i Liverpoolu (Anglia, Wielka Brytania).

Dominik ZIELIŃSKI

Dodaj komentarz