#poznajemyJuwenalia – Ten Typ Mes

Juwenalia Poznań

Organizatorzy Juwenaliów w tym roku przechodzą samych siebie. Tylko w ciągu tych kilku dni zostaliśmy rozpieszczeni dwoma ogłoszeniami dotyczącymi artystów, którzy wystąpią na imprezie. A teraz nadchodzi trzecie! Są tu może jacyś fani tego typa… no, jak on tam miał? Sami dobrze wiecie, mowa oczywiście o Ten Typ Mes! Jeśli tak, to mamy świetną wiadomość – raper wystąpi na poznańskich Juwenaliach 25 maja tego roku.

Autor tekstów, kompozytor, współzałożyciel wytwórni Alkopoligamia, producent i oczywiście raper, rozpoczął karierę w 2002 r.

Z działalnością muzyczną wystartował od występów w grupie Flexxip, a solową ścieżkę kariery zaczął w 2005 roku. Mes specjalizuje się w takich gatunkach muzycznych jak hip-hop i blues-hop, a jego wokalne wycieczki w stronę g-funku i punk rocka dały mu miano najbardziej rozśpiewanego rapera w Polsce. Ten Typ Mes będący także autorem swoich tekstów, zawsze kładł nacisk na bezpośredniość i kontrowersję.

W swojej karierze współpracował z wieloma artystami, od Pezeta po Korteza. Artysta wystąpił gościnnie na ogromnej ilości albumów. Jest uważany za jednego z najlepszych polskich raperów według magazynu „Machina”. O autentyczności tego miana może świadczyć fakt, że w 2015 i 2017 roku został nominowany do Fryderyka w kategorii „Album roku: hip-hop”.

Jeśli nie zetknęliście się nigdy z twórczością gwiazdy, to polecam przesłuchać takie kawałki jak „Otwarcie”, „Codzienność” z Dawidem Podsiadło, czy też „Jak nikt”. Gwarantuję, że któraś z nich przez resztę dnia będzie chodzić Wam po głowie. No cóż, Ten Typ tak ma.

Przypominamy, że największa studencka impreza w Poznaniu odbędzie się w dniach 24-26 maja w Parku im. Jana Pawła II w Poznaniu, wzdłuż ulicy Żelazka (wejście od ulicy Droga Dębińska). Organizatorzy informują, że na teren festiwalu najlepiej dojechać na przystanek AWF (tramwajami: 2, 3, 6, 9, 12, 18; lub autobusami: 74, 76, 603, 630), z którego bez problemu dotrzecie do celu.

Jeśli nie mieliście szansy usłyszeć Mesa choćby na Hip Hop Festival Poznań w grudniu ubiegłego roku, to teraz szykuje się doskonała okazja, aby to zmienić. Na dodatek, jeśli jesteście studentami, to wstęp macie za darmo. Zapraszamy!

Julia KRYŚLAK

Dodaj komentarz