#poznajemyJuwenalia – ØRGANEK

Juwenalia Poznań

Słońce świeci, ptaszki ćwierkają – krótko mówiąc, wiosna w końcu nadeszła. Wraz z nią zawitało do nas nowe Juwenaliowe ogłoszenie. Oprócz Krzysztofa Krawczyka, 24 maja na scenie największej poznańskiej imprezy studenckiej pojawi się nie kto inny, jak ØRGANEK!

Formacja ta została założona przez Tomasza Organka w 2013 roku. Skład tworzą także perkusista Robert Markiewicz, basista Adam Staszewski, oraz klawiszowiec Tomasz Lewandowski. ØRGANEK należy do wydawnictwa muzycznego Mystic Production. Artyści wykonują polskie oraz angielskie piosenki w klimacie rockowym, mając na koncie dwie płyty. Debiutancki album „Głupi” trafił do sprzedaży niecałe cztery lata temu, 12 maja 2014. Szczególnym uznaniem cieszą się piosenki „Kate Moss” i „Głupi ja”.
O niewątpliwym sukcesie płyty świadczy jej platynowy status i wyróżnienia. Z najnowszego albumu zatytułowanego „Czarna Madonna” warto przesłuchać „Mississippi w ogniu”, „Wiosna” oraz „Ultimo”. Zespół zagrał wiele koncertów w Polsce – pojawił się również na Męskim Graniu, gdzie pochwalili się debiutancką płytą – a także za granicą.

Jeśli lubicie się bawić w rytmie alternatywnego rocka, to nie może Was zabraknąć. Zapraszamy w czwartek 24 maja pod juwenaliową scenę. Tegoroczne Juwenalia odbywać się będą w Parku im. Jana Pawła II w Poznaniu, wzdłuż ulicy Żelazka (wejście od ulicy Droga Dębińska). Więcej informacji znajdziecie tutaj: www.juwenalia.poznan.pl/dojazd. Kto już nie może się doczekać?

Julia KRYŚLAK

Dodaj komentarz