27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – Poznań 2019 – relacja tekstowa

graf. Wiktoria Łabędzka
graf. Wiktoria Łabędzka

Przez cały dzień gramy z Kurierem Akademickim oraz Spacją TV.

20:00 – Zakończyliśmy cały dzień owocnej pracy. Dziękujemy Wam, że byliście z nami. Mamy nadzieję, że w tym roku padnie kolejny, fantastyczny rekord. My znikamy już ze strony, dziennikarze Kuriera także skończyli swoją misję, jednak nadal możecie oglądać przekaz ze sztabu. Sprawdzajcie co tam się dzieje.

***

19:35 – Część wośpowych skrzatów zakończyła już swoją pracę. Pozostali jeszcze walczą.

***

19:10 – A na kurierowej kanapie zasiadł Remik Koziński z ZOO w Poznaniu. Opowiada o nietypowej nagrodzie, którą można wylicytować.

18:55 – Gramy dalej i cieszymy się z pierwszej w karierze wygranej Dawida Kubackiego, trzeci dziś Kamil Stoch. Jest z nami fanka skoków i nasz social media ninja Wiktoria Łabędzka, która wraz z redaktor naczelną Aleksandrą Konieczną, pracują dla Was od 9.30.

***

18:35 – Nasze reporterki Klaudia i Sofiia odwiedziły kilka koncertów.

***

18:00 – Rusza ostatni dziś blok tematyczny. A w nim ciekawe relacje oraz wyjątkowi goście, w tym Remigiusz Koziński.

***

17:51 – Kurier, SpacjaTV i Fenestra pracują w pocie czoła przez cały dzień. Zdradzamy nieco kulis naszej pracy w galerii. Musicie to zobaczyć: https://www.facebook.com/kurierakademicki/photos/a.2470100403019578/2470101169686168/?type=3&theater

***

17:48 – Tymczasem w sztabie zdjęcia robi nasza reporterka Paulina.

***

17:30 – W mieście było dzisiaj niezwykle kolorowo.

***

16:42 – Podczas intensywnego dnia każdy potrzebuje przerwy. Ekipa Kuriera zbiera siły do działania.

16:25 – Nasza dziennikarka Agnieszka odwiedziła Kultową, w której czeka dziś na Was masa atrakcji.

***

16:00 – Wystartował 4 blok, który prowadzą Paulina i Ania. Zobaczycie w nim urocze pieski!

***

15:42 – W sztabie wraz z ekipą Kuriera Akademickiego pracował nasz fotograf Maks.

***

15:27 – Zrobiło się naprawdę gorąco – w naszym studiu pojawiła się grupa rekonstrukcyjna Samper Viligant. Przystojni mężczyźni i piękne kobiety w wojskowych strojach tylko na naszej antenie.

***

14:52 – A na kurierowej kanapie zasiadł zespół Krambabula, który o 18.15 pojawi się przed Zamkiem.

***

14:50 – W mieście szaleli nasi dziennikarze Marysia i Maks.

14:30 – W Kultowej dzisiaj możecie zrobić sobie tatuaż, przekłuć uszy czy posłuchać świetnej muzyki. Czekają na Was także aukcje, na których znajdziecie muzyczne gadżety. O wszystkich atrakcjach opowiedział Piotr.

fot. Wiktoria Łabędzka

***

14:07 – Czas na trzeci już dziś blok prowadzony przez dziennikarzy Kuriera Akademickiego. Po raz kolejny prowadzi go niezastąpiona Patrycja, tym razem w duecie z Hubertem.

fot. Wiktoria Łabędzka

***

13:50 – Przez cały dzień w mieście szaleje również nasz reporter Dawid Szafraniak, który pojawił się m.in. na biegu „Policz się z cukrzycą”.

***

13:25 – W sztabie pracuje nasza fotografka Agnieszka Barwicka. W jej obiektywnie reporter Kuba Pięta.

***

13:10 – W sztabie cały czas gorąco. Reporterki Kuriera Akademickiego Beata i Patrycja rozmawiają z dr Szymonem Ossowskim, który opowiada o tym, w jaki sposób wspiera WOŚP. Nasi dziennikarze szaleją także w sztabie i w mieście.

fot. Wiktoria Łabędzka

***

12:40 – Dziennikarze Fenestry wraz z reporterami Kuriera pojawili się w lokalu Corn Air, który część swoich dochodów ze sprzedaży płatków śniadaniowych przekaże WOŚP. Zdjęcia autorstwa: Weronika Jóźwiak i Ewelina Dernoga.

***

12:02  – Ruszył drugi blok dzisiejszego dnia. Znajdziecie w nim ciekawe relacje oraz wywiady, w tym z dr Szymonem Ossowskim.

fot. Wiktoria Łabędzka

***

11:50 – Tymczasem w sztabie pracowała reporterka Kuriera Akademickiego Patrycja, której towarzyszyła fotografka Fenestry Marysia Mikołajczak.

***

11:35 U nas kolejni goście. Tym razem NaliaH, który przygotował na dziś aż 4 koncerty. Szukajcie ich w mieście.

fot. Wiktoria Łabędzka

***

11:00 Za godzinę pod zamkiem pojawi się nasz dzisiejszy gość Eleanor Gray.

fot. Wiktoria Łabędzka

***

10:30 – Badań słuchu dla noworodków nie byłoby, gdyby nie WOŚP. Bez orkiestry nie byłoby też progresu medycznego w naszym kraju. Cieszymy się, że w ten jeden dzień Polacy otwierają serca i co ważne, robią to coraz chętniej, o czym świadczą bite co roku rekordy – mówi jedna z wolontariuszek w naszym studiu.

***

10:00 – W naszym studiu właśnie padł pierwszy klaps. Dziennikarze Kuriera Akademickiego Filip Olczak, Kuba Pięta oraz Błażej Filipiak przybliżą Wam wydarzenia w sztabie WOŚP. Czekają na Was także wywiady z Eleanor Grey oraz Naliah.

Kuba Pięta (fot. Maria Mikołajczak)