Cały Poznań zagra dla dzieci

Logo 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tle praca autorstwa Grzegorza Józefczaka.
Logo 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tle praca autorstwa Grzegorza Józefczaka.

Już w tę niedzielę odbędzie się 27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jak co roku większe miasta zorganizują masę atrakcji zarówno dla tych starszych, jak i młodszych uczestników. Po raz kolejny Jurek Owsiak wraz z fundacją zbiera pieniądze na sprzęt dla dzieci. Jakich niespodzianek tego dnia mogą spodziewać się poznaniacy?

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy będzie grać od rana do późnego wieczora. W miejscach szczególnie obleganych, jak plac Mickiewicza czy CK Zamek odbywać się będą pokazy, koncerty oraz licytacje. Nie zabraknie także wolontariuszy.

Wydarzenie wesprze olbrzymie grono artystów. Na scenie na placu Mickiewicza zagrają: Mały Fragment Rzeczywistości (godz. 10:00-10:40), Diesel Hangovers (godz. 11:00-11:40), Eleanor Gray (godz. 14:00-14:40) oraz Arktyka (godz. 15:00-15:40). Ponadto na skwerze zostaną rozstawione stoiska służb mundurowych, odbędą się licytacje, a na najmłodszych będzie czekać szereg atrakcji.

Z kolei na terenie CK Zamek wystąpią: Rock Imagination (godz. 16:15), Gra Słów (godz.17:15), Krambabula, (godz. 18:15), a na zakończenie Łona i Webber (godz. 19:15). Dla wygłodniałych zostaną rozstawione food trucki.
Przez cały dzień na jego terenie będzie dostępny punkt krwiodawstwa oraz zdrowia. Dodatkowo od godziny 16:00 do godziny 20:00 trwać będą licytacje. Około godz. 20:00 przed budynkiem rozbłyśnie tradycyjne światełko do nieba.

Wśród pozostałych atrakcji warto zwrócić uwagę także na: charytatywny bieg „Policz się z cukrzycą” (godz. 12:00 – północna część ulicy św. Marcin), w którym wygrają wszyscy startujący, bowiem będą zbierać pieniądze dla dzieciaków. Warto także wspomnieć o pokazie aut klasycznych przed skwerem Zamku. O godz. 13:00 poznaniacy będą mogli ujrzeć popularne w latach 80. fiaty 126p, ale i nie tylko! Na wielbicieli czworonożnych czeka z kolei pokaz golden retriverów, który odbędzie się na Starym Rynku (w godz. 12:00-13:00 prezentacja psów oraz pokaz posłuszeństwa). Co więcej, tzw.
„morsy” dołożą swoją cegiełkę do tegorocznego grania i o godz. 11:00 pod hasłem: Zaklinamy zimę z WOŚP, wskoczą do lodowatej wody.

Podsumowując, w tym roku Poznań pod względem organizacyjnym znów spisał się na złoty medal. Ogrom wydarzeń, które odbędą się w stolicy Wielkopolscy przyprawia o przyjemny ból głowy. Gdzie pójść? Gdzie będzie działo się najwięcej? Nasza ekipa, wraz z Kurierem Akademickim i Spacją TV, będzie wszędzie. Siema!

AGNIESZKA BARWICKA