O.S.T.R headlinerem Wielkiego Grillowania!

Źródło: wyspa.fm

Wielkie Grillowanie w tym roku swoją obecnością zaszczyci prawdziwa legenda – O.S.T.R. Łódzki raper będzie promował swoją najnowszą płytę „Instrukcja obsługi świrów”, która jak zawsze sprzedaje się świetnie. To już 16 album w dorobku muzyka, podczas koncertu możemy spodziewać się przekroju całej twórczości Ostrego.

Adam Ostrowski to jeden z najpopularniejszych raperów w kraju. Znany jest z regularnego wydawania płyt, które za każdym razem pokrywają się platyną. Swoją karierę rozpoczynał w rodzinnym mieście Łodzi, gdzie jego pierwszym kontaktem z muzyką była nauka gry na skrzypcach. Teoretyczny warsztat przełożył po latach na produkcję bitów. Jako raper debiutował w grupie Obóz T.A, która była prekursorem jazz rapu w Polsce. Warto wspomnieć, że z tego samego składu wypłynęli również Red i Spinache. To jednak kariera solowa zapewniła Adamowi największą popularność. „Masz to jak w banku” przyniosła uznanie krytyków i słuchaczy, ale to dopiero druga płyta „Tabasko”, sprawiła, że Ostry stał się jednym z najpopularniejszych polskich raperów. Stało się to za sprawą utworu „Kochana Polsko” – największego klasyka Ostrowskiego. Kolejne lata to już stała dominacja na listach przebojów. W szczególności takie płyty jak „Podróż zwana życiem” czy „Życie po śmierci” okazały się wielkimi hitami. Może mieć to związek z dość dramatyczną sytuacją życiową, w której znalazł się O.S.T.R. W 2015 roku przeszedł operację rekonstrukcji płuca, która uratowała mu życie. Zyskał wtedy ogromny szacunek fanów za szybki powrót do tworzenia muzyki i koncertowania. Jego występy nadal robią wrażenie energią i popisem niesamowitej techniki. Trzeba pamiętać, że Ostry jest świetnym freestylowcem, czego najlepszym dowodem jest „30 minut dookoła świata” – płyta, która jest dokumentacją półgodzinnego, spontanicznego rapu. Co ciekawe, w tym roku Adam postanowił spróbować swoich sił w pisarstwie. Jego debiutancka książka – „Brzydki, zły i szczery”, to autobiografia, do której dołączona jest dotychczas niesłyszana demówka.

Dorobek muzyka robi wrażenie i na pewno warto będzie zobaczyć jego występ podczas Wielkiego Grillowania. Ostry ma już swoje lata, w końcu działa na scenie już od ponad dwóch dekad. Może to być więc jedna z ostatnich szans do zobaczenia legendy hip-hopu na żywo w Poznaniu. Zapraszamy!

Maks DANISZEWSKI