Dziecięca fiesta nadchodzi!

Źródło: facebook.com/kindernalia

Maj to dla studentów okazja na ostatni oddech przed trudami końca semestru. Zanim jednak ruszy egzaminacyjny maraton, wszyscy wciąż oddają się zabawie na największych studenckich imprezach. Czas ten może być równie wyjątkowy także i dla tych najmłodszych. Wszystko za sprawą „Kindernaliów”, czyli wydarzenia zorganizowanego właśnie dla dzieci przez ich starszych kolegów.

„Kindernalia” to najprościej rzecz ujmując, fiesta skierowana dla całych rodzin. Przez organizatorów nazywana jest nie inaczej jak „największym dniem dziecka w Poznaniu”. Trudno zaprzeczyć, że to idealny sposób na celebrowanie nadciągającego wielkimi krokami święta najmłodszych. Jest to jednak nadzwyczajna impreza. Tym, co wyróżnia ją spośród innych tego typu, jest fakt, że za wydarzenie odpowiedzialni są studenci poznańskich uczelni.

Studenci dzieciom

Połączyć zabawę z edukacją – to prosty, ale jakże sprawdzony sposób, by zapewnić dzieciom rozrywkę najlepszą z możliwych. Na taki właśnie pomysł wpadli inicjatorzy i realizatorzy „Kindernaliów”, czyli Porozumienie Samorządów Studenckich Uczelni Poznańskich, Fundacja Jeden Uniwersytet, a także prawie trzystu wolontariuszy, którzy wyrazili chęć pomocy. Zespołem realizującym projekt kieruje Klaudia Bojko, która ma do swojej dyspozycji koordynatorów m.in. ds. promocji, sponsoringu, animacji czy merytoryki. Ludzie niezwykle profesjonalni, pełni pozytywnej energii i z pasją.

Główną ideą, przyświecającą wszystkim zaangażowanym w realizację projektu, jest sprawienie radości maluchom, a także danie czegoś od siebie społeczeństwu Poznania. Wyznają oni zasadę, że niewyczerpane pokłady energii i zapał to cechy, które łączą dzieci i poznańskich studentów. Kumulacja tych sił w jednym miejscu i podczas jednego wydarzenia wróży niezwykle udaną i niezapomnianą imprezę.

Wszyscy chętni mile widziani

Impreza odbędzie się na terenie Parku im. Jana Pawła II już w najbliższą niedzielę, 26 maja 2019. Wstęp na wydarzenie jest całkowicie bezpłatny, dlatego jedynym czego potrzeba jest dużo wolnego czasu, a także chęci i dobry humor. Ci, którzy zdecydują się wziąć udział, na pewno się nie zawiodą. Czeka na nich bowiem cała masa atrakcji. Dzieci będą miały okazję wyszaleć się w licznych strefach animacyjnych, podczas gdy ich opiekunowie również znajdą coś dla siebie.

Organizatorzy liczą, że „Kindernalia” ponownie przyciągną zeszłorocznych gości, a także zupełnie nowe twarze. Młodszym gwarantują niezapomnianą zabawę, a tym starszym powrót do dzieciństwa. Dzięki studentom każdy tego dnia będzie mógł poczuć się jak dziecko.

Paulina PSZCZÓŁKOWSKA