Dni filmowej rozrywki

Źródło: Emilia Świtalska

Film, kamera, akcja – już wystartował! 37. edycja Festiwalu Filmów Młodego Pokolenia – „Ale Kino!” po raz kolejny rozgrywa się na terenie dwóch kin w Poznaniu. Multikino 51 i Kino Pałacowe w dniach 1.-8.12 przyciągały do swoich sal rzeszę ludzi chcących wziąć udział w różnych wydarzeniach, oraz obejrzeć ciekawe filmy. Młodzi jak i ci starsi widzowie mieli przez osiem dni okazję do obejrzenia filmowych produkcji, które wyszły spod ręki reżyserów ze wszystkich stron świata.

Co? Gdzie? Kiedy?

Dwie lokalizacje – Multikino 51 i Kino Pałacowe – przez kilka dni zapełniały swoje sale kinowe widzami w różnym wieku. To wydarzenie to niepowtarzalna okazja, aby obejrzeć wybrane spośród 3780 projekcji filmowych z niemal wszystkich zakątków świata. Mamy możliwość obejrzenia produkcji między innymi z Kanady, Francji, Niemiec, Chorwacji, Norwegii czy też Włoch. W programie były: pokazy konkursowe, sekcje specjalne, warsztaty „Filmuj z Gwiazdą”. To także niepowtarzalna okazja, żeby spotkać się z twórcami prezentowanych obrazów.

Z kim mam przyjemność?

Do stolicy wielkopolski zjechali twórcy z niemal wszystkich zakątków naszego globu. Zgłoszenia  zostały wybrane ze 115 państw i sześciu kontynentów. Zarówno pełnometrażowe filmy aktorskie jak i animacje cieszyły się dużą popularnością. Jeśli chodzi o te drugie – sale były niemal po brzegi wypełnione grupami uczniów ze szkół, którzy przybyli wraz z opiekunami. Po seansach – zwłaszcza konkursowych – była możliwość, aby spotkać się z aktorami, twórcami i reżyserami produkcji, które przed chwilą mieliśmy okazję zobaczyć.

Festiwal od drugiej strony

Organizacja wydarzenia stała na wysokim poziomie. Wszystkie seanse odbywały się punktualnie. Widzowie nie zostali zasypywani reklamami i mogli delektować się rozrywką w dużych, klimatyzowanych salach. Bilety można było zakupić w przystępnych cenach za 8 złotych lub 5 złotych od osoby w przypadku zakupu biletów grupowych.

Emilia ŚWITALSKA