Kapitanie, meldujemy wykonanie zadania! – podsumowanie 28. finału WOŚP

Zagraliśmy, bo lubimy. Zagraliśmy, bo sprawia nam to frajdę. Zagraliśmy, bo Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy jest tego warta! Fenestra po raz drugi wspomagała redakcje Kuriera Akademickiego oraz Spacji TV w relacjonowaniu wydarzeń ze stolicy Wielkopolski związanych z 28. edycją imprezy. Oto, czego udało nam się dokonać!

Siedemnaście godzin trwała relacja tekstowa prowadzona na naszej stronie internetowej. Rozpoczęliśmy ją równo ze startem transmisji ze Sztabu WOŚP przy Politechnice Poznańskiej, a zakończyliśmy krótko po godzinie 22:00. W tym czasie trzech redaktorów, siedmiu reporterów oraz pięciu fotografów uwieczniało i opisywało wydarzenia mające miejsce nie tylko w samym studiu, ale również stolicy Wielkopolski.

Blisko siedemset zdjęć i dziewięć opublikowanych tekstów – to dorobek, który udało nam się zgromadzić podczas 28. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Same przygotowania do niego zaczęły się… tydzień wcześniej! Taka impreza wymaga bowiem wyjątkowej oprawy, którą utworzyło siedemnaście specjalnie zaprojektowanych na tą okazję grafik.

Te liczby nie są jednak najważniejsze. Najważniejszą jest bowiem 115 362 984 złote, czyli suma, którą udało się zebrać podczas tegorocznej edycji Orkiestry. Łapmy wiatr w żagle! Do końca świata i jeden dzień dłużej!

Wiktoria ŁABĘDZKA