Ulepimy dziś bałwana

Źródło: groupon.pl

Przedświąteczny czas ma w sobie pewien urok. Zapach wypiekanych pierników, rozmowy krzątających się po kuchni domowników ubranych w szerokie uśmiechy, wyczekiwanie prezentów. W końcu to te dni, gdy wyrwani z codzienności, możemy spojrzeć sobie w oczy i po prostu być. 22 grudnia miłośnicy muzyki rozrywkowej i świątecznego czaru udali się do Teatru Muzycznego na ostatni z trasy koncert Xmas Tour w wykonaniu Sylwii Banasik i zaproszonych gości.

Zebrani z pewnością poczuli atmosferę nadchodzących Świąt. Rozbujani w rytm znanych kolęd cieszyli ucho niezwykłym kunsztem muzycznym. Wszystkiemu przewodził uzdolniony aranżer Adam Pietrzak, a delikatnego smaczku w postaci dźwięków instrumentów smyczkowych dodał Golden Gate String Quartet.

Sylwia Banasik to aktorka musicalowa i absolwentka musicalu na Wydziale Wokalno-Aktorskim Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku oraz  wokalistyki jazzowej na Wydziale Jazzu i Muzyki Estradowej. Wielu zna ją ze studia Accantus i prowadzonego przez jego członków kanału na Youtube. Można zobaczyć ją również na spektaklu w Teatrze Roma.

Artystka miała bardzo dobry kontakt z publicznością i spontanicznie rozbawiała widownię. Zaangażowała ich nawet do wspólnego śpiewania. Aranżer stworzył wyjątkową aurę wykonaniem kolędy ,,Mizerna cicha”. Można to przyrównać do koncertu w filharmonii i fali wzruszeń jakie mu towarzyszą. Dzieci i dorośli zakochani w piosenkach z Disneya mieli niemałą niespodziankę, bo piosenkarka wykonała kilka utworów z filmów animowanych ,,Kraina Lodu” i ,,Vaiana: Skarb oceanu”. Przeniosła wszystkich z zimowego klimatu do gorącego słońca i szumu fal uderzających o skałę. Zostali porwani w muzyczną podróż. Miłym przerywnikiem stało się losowanie, w którym dwie osoby dostały płytę zespołu.

Najzabawniejszym momentem było wykonanie utworu ,,Na całej połaci śnieg” Jeremiego Przybory, gdy pianista zaśpiewał wraz z aktorką i jego jedyną frazą było ciepło wypowiedziane słowo śnieg. Widownia wybuchła salwą śmiechu, bo oczekiwała zapowiadanego duetu. Sylwia porwała fanów swoją charyzmą i naturalnością. Ten koncert z pewnością na długo pozostanie w ich pamięci jako idealne wprowadzenie klimatu świątecznego.

Anna PRZYBYLAK