Wielka ROCKierstra Świątecznej Pomocy

Wielkie, orkiestrowe szaleństwo nie ominęło „Klubu u Bazyla”. W poznańskim lokalu odbywa się dzisiaj seria koncertów rock’owych wraz z licytacją. Wstęp jest wolny, a na miejscu są  wolontariusze WOŚP-u, dzięki którym możecie wesprzeć inicjatywę Jurka Owsiaka.

Cały Poznań wspiera Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Wydarzenie to zainspirowało również Tomasza Moskala, organizatora koncertów charytatywnych, które dzisiaj przyciągnęły fanów mocnego brzmienia do „Klubu u Bazyla”. W lokalu grają m.in. „Mean Machine”, „Lenny is Dead” czy „Eleanor Gray”. W przerwach między występami odbywają się też licytacje, z których pieniądze trafiają do puszek fundacji.

– Wszystkie zespoły zgodziły się na koncert w jeden wieczór. Łączy nas muzyka. Jest to forma odskoczni, pasja. Idea jest słuszna, więc każdy z nas chciał dołożyć cegiełkę do jej sukcesu – powiedział Tomasz Moskal, który poza pełnieniem roli organizatora, jest również  gitarzystą w zespole „Anywhere US”.

Poza dobrą muzyką, „U Bazyla” licytowano rozmaite przedmioty. Na aukcję zostały przekazane m.in. specjalne t-shirty, zaprojektowane przez poznańskiego artystę. Koszulki z charakterystycznym wizerunkiem goryla zostały wylicytowane kolejno za 110 i 150 zł. Grafik przekazał także swój obraz, który wzbudził ogromne zainteresowanie wśród uczestników wydarzenia. Ostatecznie został sprzedany za 400 zł.  Nie wszystko jednak zostało wystawione na aukcję – w klubie działa również specjalny sklepik z płytami i gadżetami, wszystko po to, aby wesprzeć tegoroczny WOŚP. Wydarzenie zyskało patronat honorowy Jacka Jaśkowiaka, prezydenta Poznania.

Oliwia TROJANOWSKA