O podcaście „Dwie dupy o dupie” – kulisy najstarszego zawodu świata

W odcinkach „Dwie dupy o dupie” autorki opowiadają m.in. jak i dlaczego zaczęłyśmy pracę seksualną / źródło: oficjalne konto Instagram podcastu

Świadczenie usługi o charakterze seksualnym to zjawisko prawie tak stare, jak ludzkość. Zawód od zawsze owiany był tajemnicą i kontrowersją szokował, ciekawił, a nawet wzbudzał niesmak wśród społeczeństwa. Zatem, jak wygląda praca w najstarszym zawodzie świata? O kulisach sexworkingu opowiada podcast „Dwie dupy o dupie”.

Twórczynie podcastu to Julia i Ola, dwie pracownice seksualne, które postanowiły uchylić rąbka tajemnicy swojego kontrowersyjnego zawodu. Pokazują jasne i to nieco mroczniejsze oblicze seksbiznesu. Jak same mówią: „Opowiadamy o sexworku bez tabu i kontrowersyjnych nagłówków”. Słuchowisko szybko stało się hitem, a jego popularność nieustannie rośnie. Z czego to wynika? Ludzi aż tak bardzo ciekawi to, co wydawać by się mogło „zakazane”? Z całą pewnością za sukcesem autorek stoi tematyka, jaką poruszają w swoich odcinkach. Zwracają uwagę na kategoryzowanie i operowanie stereotypami, kolokwialnie nazywane wrzucaniem każdego do tego samego worka. W rozmowach pojawiają się także kwestie braku regulacji prawnych chroniących osoby pracujące seksualnie. W świetle polskiego prawa pracy sexworking to nie zawód, więc tym, którzy podejmują się zajęcia, podstawowe prawa pracownicze nie przysługują. Co jeszcze wyróżnia podcast to jego lekki i zabawny sposób przekazu. Julia i Ola obalają mity od wieków narastające wokół ich zawodu. Przytaczają autentyczne historie ze swojego życia, stając się tym samym bliskie swojemu odbiorcy, a słuchacz ma ochotę usiąść obok nich i włączyć się w dyskusje o błędach systemu i współczesnych problemach.

Nie boją się kontrowersji i mocnych słów. Nie można im też odmówić bezpośredniości . Dziewczyny nazywają rzeczy po imieniu, nie ubarwiają swoich historii. Mówią o rzeczywistości, tak jak faktycznie ona wygląda, robiąc to z urzekającą słuchaczy szczerością. Temu wszystkiemu towarzyszy luźna atmosfera spotkania przy kawie dwóch przyjaciółek. Melodyjne kobiece głosy umilają wsłuchiwania się w poruszane przez autorki problemy społeczne. Każda opowieści, którą przytaczają sexworkerki niesie za sobą cenną lekcję życia oraz wniosek, że nic nigdy nie jest tylko czarno lub białe.

Ten podcast to opowieść o silnych, niezależnych kobietach, które dumnie pokazują światu to, kim są. Uczą tej odwagi również inne kobiety, aby nigdy nie dały stłamsić światu siebie i swoich marzeń. Czy Polacy są gotowi na „Dwie dupy o dupie” i ich głośny krzyk na tematy społecznie niewygodne? Wszystko wskazuje na to, że tak, ponieważ samo słuchowisko cieszy się coraz większym powodzeniem. Jednak czy krzyk dwóch młodych kobiet przerodzi się w silny głos inicjujący faktyczne zmiany, a społeczeństwo zacznie inaczej postrzegać prace seksualną? O tym z pewnością przekonamy się w swoim czasie.

Izabela SULOWSKA