Targi Praktyk i Staży odbyły się po raz dziewiąty w murach WNPiD UAM

fot. Zuzanna Grzegorzewska/Fenestra

Na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM odbyła się dziewiąta edycja targów praktyk i staży. W środę, 8 czerwca swoją ofertę przedstawili m.in. Urząd Miasta Poznania, Instytut Pamięci Narodowej w Poznaniu, Radio Afera, Komenda Wojewódzka Policji w Poznaniu, czy Biuro karier UAM.

Całe wydarzenie rozpoczął swoim krótkim przemówieniem dziekan Wydziału – prof. Andrzej Stelmach. W swojej wypowiedział podkreślał, że Wydział Nauk Politycznych i Dziennikarstwa kładzie duży nacisk nie tylko na wiedzę teoretyczną, ale również na umiejętności praktyczne. Ma to na celu szybkie adoptowanie się studentów do rynku pracy.

W murach Wydziału gościło wiele firm i przedsiębiorstw, które przedstawiły swoją ofertę.

 – Uważam, że jest to naprawdę świetna opcja dla studentów, którzy nie mają jeszcze pomysłu na siebie. Sam już podszedłem do stanowiska Miasta Poznania, żeby zapytać o praktyki powiedział Jan Weltrowski-Knopik, student trzeciego roku dziennikarstwa i komunikacji społecznej.

Główną inicjatorką i organizatorką wydarzenia jest dr Natasza Lubik-Reczek – politolożka
i doktorka nauk humanistycznych w zakresie nauk politycznych na WNPiD. Dr  Lubik-Reczek podkreślała, że celem targów pracy i stażu jest „promocja najróżniejszych instytucji z terenu województwa wielkopolskiego, głownie miasta Poznania”. Mówiła również o zachęcaniu studentów do poszukiwania własnych ścieżek rozwoju zawodowego: – Nie będziemy ukrywać ze warunkiem ukończenia studiów są praktyki studenckie. Na różnych kierunkach odbywa się to w różnym wymiarze godzinowym. Dlatego z władzami Wydziału Nauk Politycznych
i Dziennikarstwa UAM podjęliśmy decyzję o zorganizowaniu takiego wydarzenia już po raz dziewiąty.

Zarówno organizatorzy, jak i zaproszeni goście nie ukrywają, że cieszą się z powrotu wydarzenia do murów Wydziału. W zeszłym roku targi odbyły się w formie online, a dziewiąta edycja znowu daje studentom szanse bezpośredniego kontaktu i fizycznego uczestnictwa, a także zapoznania się z ofertą zaproszonych gości.

Julia REMISZ