Tarnów mistrzem debaty

_DSC0075b

II Liceum Ogólnokształcące z Tarnowa zwyciężyło w finale II Mistrzostw Polski Debat Oksfordzkich rozgrywanych na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa w ramach XVII Poznańskiego Festiwalu Nauki i Sztuki. W ostatniej debacie młodzi mistrzowie pokonali swoich rywali stosunkiem punktów 27:21.

 

Teza debaty finałowej do ostatniej chwili była trzymana w tajemnicy Młodzi mówcy musieli zmierzyć się z hasłem: Polska to nie jest kraj dla młodych ludzi.  Licealiści obu zespołów sprawnie posługiwali się argumentami z zakresu ekonomii, sportu i edukacji, co sprawiło, iż walka o główną nagrodę trwała do ostatniej mowy. –  Z jednej strony musieliśmy zmierzyć się z argumentami merytorycznymi stricte, a drugiej strony z prezencją i jakością prezentacji tych argumentów – podkreślił Artur Lorek. Jak się okazało wynik finałowej debaty dla niewielu osób był zaskoczeniem.

_DSC1003b

Już po samych eliminacjach, kiedy zobaczyłem drużynę z Tarnowa byłem absolutnie przekonany, że mają potencjał powalczyć o mistrza, jestem dumny, że drużyna z Małopolski stanęła na wysokości zadania i udało im się w sposób absolutnie bezkonkurencyjny, klarowny i jednoznaczny zdobyć tytuł Mistrza Polski zaznaczył Paweł Andrzej Nowak z Krakowskiego Stowarzyszenia Mówców podczas debaty pełniący obowiązki marszałka.

IMG_0147b (2)

Dodatkowo organizatorzy przyznali nagrodę dla najlepiej ubranej drużyny, którą zdobyło liceum w Dębicy oraz nagrodę dla najlepszego mówcy, którą zdobył Franciszek Świtała z Bydgoszczy, Swój ogromny wkład w organizację turnieju miało też miasto Poznań, które ufundowało specjalną nagrodę Prezydenta Miasta .Poznania, którą zwycięskiej drużynie wręczył pan Tomasz Jerzy Kayser.

Szymon LIPIŃSKI

Dodaj komentarz