Ostatni dzwonek

Źródło: ttps://www.facebook.com/EstradaPoznanska

Źródło: www.facebook.com/EstradaPoznanska, Retro, futuro- nowa formuła sylwestrowa Poznania

Finał 2016 roku zbliża się wielkimi krokami. Mimo to zapewne wielu z nas wciąż jeszcze nie zdecydowało, gdzie przetańczy tę noc. Z pewnością Polacy ostatni wieczór w starym roku traktują mniej uroczyście aniżeli inne europejskie narody. Jednak coraz częściej pragną spędzić go poza domem. Dlatego Poznań od kilku lat stara się przygotowywać naprawdę ciekawe i wyróżniające się wydarzenia.

Kto nie ma jeszcze pomysłu na sylwestrową noc, powinien rozważyć niżej wymienione propozycje. Jest to w końcu świetna sposobność do założenia efektownej czy też szalonej kreacji i porzucenia wszelkich trosk.

Pałac Cechowy. Oto pierwsza propozycja, która wyróżnia się pod wieloma względami. W potężnej i tajemniczej przestrzeni w centrum Poznania powstaną dwie sceny. Techno, markowana przez Klub Roku 2015 – Projekt Lab i wspierana przez Krenzlina oraz house, której gospodarzem będzie słynny już portal muzyczno-eventowy, Muno.pl. Do dyspozycji gości zostaną oddane dwa piętra – ponad 500 metrów kwadratowych i mnóstwo marmurowych zakamarków, idealnych aby choć na chwilę odpocząć w tę magiczną noc. Line up zapowiada się naprawdę obiecująco, zobaczymy między innymi Michała Jabłońskiego, Jakuba Przewoźnego, Zboro, Martę Kazimierską, Alexa Kubaczewskiego czy Tomka Kramera. Jeżeli więc pragniesz czegoś zaskakującego, klimatycznego i w szalonym berlińskim klimacie, to ta bezkonkurencyjna miejscówka może Ci to zapewnić.

Ciekawą propozycję dla fanów pop’u, clink’u i fizz’u, oferuje nie kto inny, jak klub Opcja znajdujący się przy ulicy Półwiejskiej 18. Bilet w dniu imprezy kosztuje 40 złotych. Za oprawę dj-ską odpowiedzialni będą Dj Hen, Dj Vader oraz Dj Majk L. Ostatni z nich jest zapewne dobrze znany poznaniakom, bowiem podczas eventów z jego udziałem, ludzie bawią się naprawdę doskonale i ciężko wówczas opuścić parkiet. Michał jest zagorzałym miłośnikiem wszelkich odmian urban music. Na co dzień występuje w takich klubach jak Muchos, Pod Minogą, Eskulap czy Buleberry Bar. Oprócz ciekawej oprawy muzycznej, klub oferuje tej nocy aż trzy poziomy, tak więc problemu ze znalezieniem miejsca na parkiecie nie będzie na pewno.

Kolejne schronienie podczas sylwestrowej nocy możecie znaleźć w miejscu, gdzie historia, sztuka i muzyka zataczają koła. Trafić tam nie jest łatwo, ale wydaje się to być kolejną zaletą tego urokliwego miejsca. Mowa oczywiście o Schronie, nowo otwartej przestrzeni znajdującej się przy ulicy Kościuszki. Mimo swoich pierwszy kroków na poznańskiej scenie, oferowany przez nich line up, brzmi naprawdę wspaniale. Wystąpią: Michał Gutkowski, Adam Scante, Redroom, Rodrigezz i Aksamit prosto z Wrocławia, Model 68, We Told, Dopowski & Dopowski. Oprócz tego Kacper Grzanka i Maciej Giżejewski zaprezentują transcendentalne medytacje dźwiękowe o pokój i szczęście na świecie. Nie zabraknie również wizualizacji, za które odpowiedzialny będzie Miami Ufo Tour. Obecnie dostępne są bilety z II puli, których koszt wynosi 35 złotych.

Stare kontra nowe, odchodzący i rozpoczynający się właśnie rok. Na momencie przejścia pomiędzy kalendarzami, organizatorzy miejskiego sylwestra z Estrady Poznańskiej, oparli ideę całej tegorocznej imprezy. Odzwierciedleniem tego pomysłu będą dwie sceny – RETRO na tle Arkadii i FUTURO na tle Fontanny Wolności. Nazwy oczywiście nie powstały przypadkiem. Na Placu Wolności wystąpią bowiem artyści będący na scenie od dekad, ale również wschodzące gwiazdy najmłodszego pokolenia. Na pewno będziemy mieli okazję usłyszeć Olgę Bończyk, Agnieszkę Różańską, Katarzynę Jamróz, Edwarda Hulewicza, Rosalie, The Dumplings czy Young Band. Wiadomo też, że najnowsza formuła miejskiego sylwestra, zdecydowała się nas w tym roku nieco zaskoczyć. Mowa o forum smaków, czyli strefie, w której zaprezentują się wystawcy poznańskich street food’ów. Co więcej, o północy, uczestnicy wydarzenia będą świadkami spektakularnego widowiska. Na fasadach kamienicy przy placu zobaczą video-mapping, który zostanie wyświetlony na ponad stumetrowym ekranie. Jest to doskonała alternatywa dla tradycyjnej oprawy fajerwerkowej.

Nie możemy więc w tym roku narzekać na brak atrakcji w stolicy Wielkopolski i w zależności od osobistych predyspozycji, każdy znajdzie coś dla siebie. Organizatorzy bowiem udowodnili, że ich inwencja twórcza nie zna granic.

 

Katarzyna NOWACKA

Dodaj komentarz