#poznajemyJuwenalia – Bass Astral x Igo

Juwenalia Poznań

Jakby emocji po ogłoszeniu Krzysztofa Krawczyka na #Juwenaliach2018 było nam mało, organizatorzy zaserwowali nam kolejne ogłoszenie. Na scenie jednego z największych studenckich festiwali muzycznych usłyszymy… BASS ASTRAL x IGO!

Duet ten tworzą Igor Walaszek na wokalu oraz producent Kuba Tracz. Chłopacy wywodzą się z rockowego zespołu Clock Machine, a o muzyce elektronicznej nie mieli wcześniej pojęcia. Dzięki temu są sporym powiewem świeżości dla tego typu muzyki. W tym momencie są właśnie na końcówce swojej trasy koncertowej, na której bilety na większość koncertów zostały wyprzedane co do jednego. O tym, że artyści bardzo dobrze prosperują świadczy to, że Hurts zaprosili ich do supportowania dwóch koncertów, które mieli w Polsce.

Można by rzec, że wokalista zespołu prowadzi podwójne życie – na co dzień gra w rockowym zespole, a w niektóre dni przywdziewa zupełnie inną szatę i oddaje się w rytmy electro. Aby lepiej zapoznać się z nowatorską twórczością duetu, warto posłuchać choćby „Tecno” czy też „Desire” z debiutanckiego albumu Discobolus. Z zeszłorocznego Orell polecam za to „The One” oraz „Melodia 5.0”. Chłopacy świetnie scoverowali również piosenkę „Would?” zespołu Alice in Chains. Możemy potwierdzić, że szykuje się naprawdę niesamowite show pełne magii oraz nowości.

Przypominamy – poznańskie Juwenalia odbędą się w dniach 24-26 maja w parku im. Jana Pawła II w Poznaniu. Studenci oczywiście mają wstęp darmowy.

Kolejni artyści i więcej informacji już wkrótce…

Julia KRYŚLAK

Dodaj komentarz