#poznajemyJuwenalia – Krzysztof Krawczyk

oficjalna strona artysty

 

Juwenalia – według Wikipedii jest to nazwa igrzysk odbywających się w starożytnym Rzymie, które zostały wprowadzone w 59 roku przez cesarza Nerona. Bla, bla, bla – pomińmy to co działo się kiedyś i skupmy się na tym, co przed nami.
A mowa oczywiście o poznańskich Juwenaliach 2018!

Jest to oczywiście nic innego jak największe studenckie wydarzenie w naszym mieście. Festiwal muzyczny wypada w tym roku
w dniach 24-26 maja i będzie miał miejsce w Parku im. Jana Pawła II na Dolnej Wildzie. Studenci za okazaniem ważnej legitymacji – wstęp wolny!

Organizatorzy już teraz sprawili, że nie możemy się doczekać końcówki maja. Ogłoszony został bowiem pierwszy artysta występujący na poznańskiej scenie, a jest nim… KRZYSZTOF KRAWCZYK! Tego Pana raczej nie trzeba nikomu przedstawiać. Urodzony w 1946 roku w Katowicach artysta został obdarzony wyjątkowym, barytonowym głosem. Wypromował wiele znanych przebojów, takich jak „Parostatek”, „My Cyganie”, „Chciałem być”, „Mój przyjacielu”, czy też „A wszystko te czarne oczy”. Jego ogromną popularność potwierdzają liczne nagrody, odznaczenia, a także kilometry przebyte podczas tras koncertowych. Piosenkarz w 2018 świętuje 55-lecie swojej kariery muzycznej, więc przybycie na Juwenalia jest doskonałą okazją na to, aby świętować razem z nim. Podczas koncertu pan Krawczyk z pewnością da Ci wiarę, spokój, a może nawet gitarę oraz samochód?
O żonę się raczej nie pokusi, ale warto przyjść i przekonać się samemu.

Studenci uczelni zrzeszonych w Porozumienie Samorządów Studenckich Uczelni Poznańskich, Porozumienie Samorządów Studenckich Niepublicznych Uczelni Poznańskich oraz Fundacja Jeden Uniwersytet od dawna ciężko pracują nad festiwalem
i robią wszystko, aby sprostać naszym wymaganiom. Przypłyń i Ty do parku im. Jana Pawła II statkiem na parę i nie żałuj nic, tak jak śpiewa pan Krawczyk w piosence „Chciałem być”.

Więcej informacji o biletach i kolejnych gwiazdach wkrótce na stronie organizatora: www.juwenalia.poznan.pl oraz u nas, #StayTuned!

Julia KRYŚLAK

Dodaj komentarz