Gdzie rodzi się skarbnica talentów polskiej branży muzycznej?

Źródło: nto.pl

Minął ponad miesiąc odkąd polska reprezentantka 16. edycji Eurowizji dla Dzieci – Roksana Węgiel – podbiła scenę mińskiej Areny, tym samym zapisując się na kartach historii jako zwyciężczyni Junior Eurovision Song Contest 2018.

Przedstawiciele z Polski gościli dotąd pięciokrotnie na tego rodzaju wydarzeniu, organizowanym przez Europejską Unię Nadawców, lecz dopiero Roxie zaskarbiła sobie serca Europejczyków wykonaniem piosenki „Anyone I want to be”. Autorstwo słów utworu zawdzięcza się polskim kompozytorom – Małgorzacie Uściłowskiej i Patrykowi Kumórowi. W tym miejscu nie sposób również nie wspomnieć o premierowym teledysku reżyserii Anny Chyłkowskiej. Opublikowany początkiem listopada na oficjalnym kanale Eurowizji dla Dzieci w serwisie Youtube doczekał się ponad siedmiu milionów wyświetleń.

Kręta droga do kariery, czyli obóz judo kluczem do sukcesu nastolatki

Rodowita Jaślanka ukończyła Szkołę Muzyczną I stopnia w klasie fortepianu, jednak jej zainteresowania sięgają znacznie dalej – poczynając od judo, gimnastyce artystycznej, a na tańcu towarzyskim i hip-hopie kończąc. Szeroki wachlarz podejmowanych przez nią aktywności wróżył jej świetlaną przyszłość, ale to miłość do muzyki przezwyciężyła. Podczas jednego z obozów judo jej talent muzyczny został dostrzeżony. W 2013 r. podjęła ona współpracę z lokalnym ośrodkiem kultury w swoim rodzinnym mieście. Choć kluczowym okazał się jej występ w programie „ The Voice Kids”, bowiem od tego momentu jej kariera muzyczna w krótkim czasie nabrała galopującego tempa. Ogromne pokłady nieposkromionej energii, głowa pełna pomysłów oraz odwaga to recepta na sukces, jaką obrała wokalistka i w myśl własnych zasad zdają się wytyczać sobie wciąż nowe plany do realizacji.

Jak wspinać się po kolejnych szczeblach drabiny muzycznej?

Młoda artystka nie zwalnia narzuconego jej rytmu pracy, nie planuje też ukryć się w kuluarach rynku muzycznego, lecz wyjść mu naprzeciw. Już z początkiem grudnia ukazał się teledysk do utworu „Święta to czas niespodzianek”. Singiel to owoc współpracy Roksany, Zuzy Jabłońskiej oraz 4Dreamers, którzy swym brzmieniem wprowadzają w klimatyczny nastrój i przywracają świąteczną magię.

Natomiast już w noc sylwestrową 13-latka wystąpiła na estradzie w Zakopanem obok artystów takich jak: Alvaro Soler, Margaret, Sławomir czy zespół Akcent na czele z Zenonem Martyniukiem.

Osoby zainteresowane muzyczną ścieżką zwyciężczyni dziecięcej edycji Eurowizji mogą ją śledzić poprzez różnorakie środki masowego przekazu, bowiem Roksana zamierza szerzyć swój dorobek artystyczny, poznając tajniki branży muzycznej od podszewki!

Marlena MASZTALERZ