Międzynarodowe serce

W krokach widać pewność siebie, a na twarzy maluje się uśmiech. Dochodzi do końca wybiegu. Prezentuje się z jak najlepszej strony, rzuca zalotne spojrzenie i puszcza oczko. Widownia jest wniebowzięta, a aukcja rozpoczyna się właśnie teraz.

Pomaganie to niezwykła sprawa i chyba nikt nie ma, co do tego żadnych wątpliwości.
A z czym najlepiej jest je połączyć? Odpowiedź jest prosta –  z poznaniem wspaniałych ludzi. Erasmus Date Auction to wydarzenie organizowane przez Stowarzyszenie Erasmus Student Network Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. W tym roku odbędzie się jego szósta edycja. Wydarzenie będzie miało miejsce w Havana Club już w najbliższy czwartek 11 kwietnia o godzinie 21:00. Przy wejściu kupujemy cegiełkę za 5 zł.

Idea całej akcji jest prosta. Wolontariusze ESN UAM Poznań oraz studenci zagraniczni wystawiają na sprzedaż swój wolny czas. Następnie prezentują się podczas licytacji,
a szczęśliwiec, który poda najwyższą cenę za daną osobę, otrzymuje voucher na fantastyczną randkę. Pieniądze z całego wydarzenia zostaną przeznaczone na Świetlicę “Płomyczek”, która pomaga dzieciom z różnymi problemami, oferując między innymi zajęcia terapeutyczne, pomoc w odrabianiu lekcji czy codzienny posiłek.

Podczas imprezy będzie można włożyć pieniądze do puszek wolontariuszy. Odbędzie się również występ muzyczny oraz loteria fantowa, i licytacja mniejszych voucherów.

Organizatorzy akcji zachęcają nie tylko do udziału w imprezie, ale zachęcają również do przynoszenie produktów spożywczych do biura ich sekcji (ul. Święty Marcin 78, pokój nr 432). W szczególności proszą o suche produkty, takie jak: makaron, ryż, płatki i ciastka. Ponadto gromadzą zabawki oraz artykuły plastyczne. Dzieci niewątpliwie ucieszą się z kredek, plasteliny, kolorowanek, bloków kolorowych czy innych akcesoriów, które pozwolą im rozwijać swoją wyobraźnię i miło spędzać czas.

Pozostały już tylko dwa dni, aby zdecydować się na udział w wydarzeniu. Pamiętajcie, że im więcej nas będzie, tym więcej pieniędzy uda nam się zebrać na szczytny cel. Nie zapomnijcie zabrać ze sobą gotówki! Widzimy się już niedługo!

Paulina ERPEL