Fenestra patronem medialnym Sieci Przyjaciół Zdrowia Psychicznego!

fot. materiały prasowe

Sieć Przyjaciół Zdrowia Psychicznego to oddolna inicjatywa, która ma na celu zapewnienie niezbędnego wsparcia każdej osobie zmagającej się z problemem zdrowia psychicznego, tj. każdemu, kto kiedykolwiek czuł się odizolowany, niezrozumiany, napiętnowany chorobą,

W SPZP to rówieśnicy wspierają siebie nawzajem. Specjalnie przeszkolone osoby występują w roli przyjaciół-opiekunów, którzy mają wspierać osoby potrzebujące pomocy np. poprzez utrzymywanie kontaktu, zaprowadzenie do psychologa itp. Inicjatywa nie ma zastępować terapii, a jedynie być jej wsparciem. 

Sieć działa od grudnia 2019 roku. Od tego czasu przeprowadzono już 7 szkoleń dla opiekunów, które ukończyło kilkadziesiąt osób. Z bezpłatnego wsparcia mogą skorzystać nie tylko studenci, lecz każdy potrzebujący pomocy. Nad projektem cały czas czuwają specjaliści, którzy w wypadku pojawienia się takiej potrzeby, służą pomocą. 

Więcej informacji o akcji można przeczytać na jej Facebookowym profilu, który znajduje się pod linkiem: facebook.com/siecprzyjaciolzdrowiapsychicznego.